Drodzy Rodzice !

Wiem, że przesunięcie na inny termin I Spowiedzi i I Komunii św. waszych dzieci jest trudne do zaakceptowania. Zamówione 2 lata wcześniej sale, ustalone menu z kucharkami a tu nagle trzeba wszystko odwołać, przesunąć a jeszcze nie ma pewności, że we wrześniu wszystko się unormuje.

Właśnie! I co dalej? Jak na to spojrzy człowiek wiary, człowiek Kościoła, człowiek wartości ducha?

Widzimy jak wiele nie zależy od nas, jak nasze plany, często bardzo dobre, w jednym momencie muszą się radykalnie zmienić.

Jak temu zaradzić?

Może wrócimy to I Komunii św. w sferze wartości duchowej, organizowanej w ciasnym, jednym pokoiku, gdzie nie liczy się tylko ilość gości, czy bogate prezenty. Liczy się Chrystus, która pierwszy raz przychodzi do serca kolejnego członka rodziny. Liczy się atmosfera radości serca mamy i taty, którzy snują refleksje, jak przygotowali swoje dzieci na to spotkanie. Liczy się wspomnienie rodziców chrzestnych, jak przez te 9 lat byli bisko swojego chrześniaka czy chrześniaczki.

Tak, będzie to inna, też dla nas duszpasterzy I Komunia św., ale czy gorsza, czy mniej uroczysta? Wszystko zależy od nas i od tego, kim dla nas dorosłych jest Pan Jezus i Jego pierwsza obecność w życiu naszych dzieci.

Niech was, drodzy rodzice i wasze dzieci prowadzi

Chrystus Zmartwychwstały, Pan nasz i nadzieja.

Ks. Andrzej.