2 – 9.08.2020

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 2.08.

7 : 00    –    + Henryka Czaję (w r. śm.)

9 : 00    –    + Krystyny i rodziców: Helenę, Jadwigę, Jana i Alfonsa.

16: 00    –    W intencji Macieja z ok. 18 ur. z podz. za dar życia i zdrowia z prośbą o dalszą opiekę i mądrość w dorosłym życiu.

17: 00    –    + Rodziców: Agnieszkę i Władysława Mielewczyk, dziadków z obojga stron i z rodziny.

17: 30    –    + Rodziców, teściów, chrzestnych, pokrewnych z rodziny Skrzypkowskich.

18: 00    –    + Matki Brygidy, babci Stanisławy, dziadka Waleriana, babci Melanii Wrońskich oraz dziadka Franciszka Kalkowskiego.

WTOREK. Św. Jana Vianneya, prezbitera – 4.08.

17: 00    –    + Alojzego (w r. śm.) i Zofię Myszka.

18: 00    –    + Rodziców: Zofię (w 6 r. śm.) i Eugeniusza Pranczk, zm. z rodziny Betcher i Pranczk.

17: 00    –    + Rodziców: Teodora i Gertrudę Meyer, Władysława i Helenę Miotk, brata Franciszka Miotk, dziadków i babcie z ob. stron.

18: 00    –    + Jana Sikora (25 r. śm.), Marty, Władysława, Edmunda Sikora, Annę, Kazimierza, Mariana Bulczak.

I CZWARTEK. Święto Przemienienia Pańskiego – 6.08.

17: 00    –    + Rodziców: Jadwigę i Władysława Sikora (w d. ur.), Jana i Marię Mielewczyk, zm. z rodziny i dusze w c.c.

18: 00    –    Podz. do MB Częstochowskiej za zdrowie i prośba o bł. dla Gertrudy, Agatki i całej rodziny a dla zm. męża Stefana (w d. ur.) i dusz w c.c. o życie wieczne.

I PIĄTEK – 7.08.

17: 00    –    W int. Matyldy z ok. 1 r. ur. – intencja rodziców.

18: 00    –    + Zdzisława (21 r. śm.), Marianny, Józefa i Zdzisławy Szaradowskich.

SOBOTA. Św. Dominika – 8.08.

7 : 00    –    + Teściów: Wandy i Teofila, szwagierkę Teresę.

16: 00    –    Ślub: Weronika Sikora i Mateusz Bronk.

18: 00    –    Podz. w 12 r. śl. Tomasza i Katarzyny z prośbą o zdrowie, dalsze bł i opiekę MB dla całej rodziny oraz Dary Ducha Świętego dla Kamila, Zofii i Roksany.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 9.08.

7 : 00    –    + Joanny i Antoniego Sikora

9 : 00    –    + Kamila Riegiel (4 r. śm.)

10: 30    –    W intencji parafii, szczególnie ochrzczonych, rodziców i chrzestnych.

16: 00    –    + Sąsiada Jan Henig, ojca Stanisława, teścia Jana

1. W czwartek 6.08. święto Przemienienia Pańskiego.
  2. W tym tygodniu: I Czwartek – modlitwa o powołani, I Piątek – czcimy Najśw. Serce Pana Jezusa, o godz. 1500 wystawienie Najśw. Sakramentu, koronka do Bożego Miłosierdzia, adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 1700. W tym czasie okazja do Spowiedzi św.
  3. Chrzty 9.08. Zgłoszenie do środy (akt urodzenia i zaświadczenie dla rodziców chrzestnych, jeżeli są z poza parafii.). Nauka w sobotę po wieczornej Mszy św.
  4. Witamy wypoczywających w naszej parafii. Solenizantom składam serdeczne życzenia.
  5. Pamiętajmy o naszych chrześcijańskich obowiązku, mimo wakacji i urlopów oraz godnym stroju w miejscach kultu religijnego.
  6. Przypominam, że posługa w konfesjonale zawsze przed Mszą św. Proszę pamiętać, że w wakacje jest jeden kapłan.
  7. Przypominam, że dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 1600 do końca sierpnia.
  8. Łączymy się w duchu modlitwy z pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę.
  9. Nasze parafialne dziękczynnie za żniwa, które łączymy z Odpustem Św. Michała Archanioła w tym roku przygotowuje sołectwo Pobłocie a w 2022 sołectwo Stara Huta. Wszystkie dalsze informacja pod koniec sierpnia.
  10. Informacje z Urzędów Gminy Linii i Luzina w sprawie spisu rolnego, który będzie w okresie 1.09. – 30.11.2020. znajdują się w gablocie.
  11. Informacja o III Wojewódzkiej Senioradzie LZS w Skarszewach – 8.08.2020 jest na tablicy ogłoszeń.
  12. Pytanie o św. Janie Pawle II: Imię i nazwisko osoby, która współpracowała z kard. Karolem Wojtyłą w Krakowie a następnie z Janem Pawłem II?
  13. Ostatnie pytanie „konkursowe” będzie za tydzień. Dziękuję wszystkim, którzy się zaangażowanym w ten „konkurs”.