Parafia rzymsko-katolicka w Strzepczu pod wezwaniem św. Marii Magdaleny liczy już 700 lat. Pierwsza informacja o Strzepczu pojawiła się w dokumencie z 11 czerwca 1314 roku.

Obecnie na terenie parafii mieszka ok. 2800 osób. Natomiast liczba rodzin katolickich szacowana jest na ok. 700.

Do parafii należą miejscowości takie jak Dargolewo, Kłodnica, Kamienna Góra, Kobylarz, Leobór, Lewino, Lewinko, Miłoszewo, Nowa Huta, Pobłocie, Stara Huta, Tępcz oraz Tłuczewo.

Odpust w parafii obchodzony jest dwa razy w roku.

Od roku 2001 proboszczem parafii jest ks. Andrzej Kmiecik.

Miejscowość Strzepcz, w którym mieści się stolica parafii, jest położona na Pojezierzu Kaszubskim w województwie pomorskim, w powiecie wejherowskim, w gminie Linia.

Leży na obszarze pagórkowatym, otoczona lasami. W jej granicach znajdują się trzy malownicze jeziora: Strzepcz, Lewinko i Miłoszewo. Przez wieś przepływa również rzeka Łeba.

Ciekawe położenie Strzepcza i fascynująca 700- letnia historia parafii zachęca do odwiedzenia tego miejsca kultu maryjnego.