21.02. – 28.02.2021

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.02.

7 : 00    –    + Jana Nastałego

9 : 00    –    + Matki Jadwigi Zarach i brata Andrzeja

10: 30    –    W intencji parafii

12: 00    –    + Stanisława Stolc – int. RO Pobłocie.

PONIEDZIAŁEK.  Święto Katedry Św. Piotra, apostoła – 22.02.

7 : 00    –    Podz. Patrycjusza z ok. 30 ur. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże.

18: 00    –    + Heleny, Józefa, Małgorzaty, Jana, Franciszka Skrzypkowskich zm. z rodziny Szulta i dusze w c.c.

7 : 00    –    + Władysława Brzozowskiego (14 r. śm.)

18: 00    –    + Gertrudy i Józefa Czylkowskich

7 : 00    –    + Rodziców: Leona i Władysławę Kotłowskich

18: 00    –    Prośba o Boże bł. i Dary Ducha Św., opiekę MB i Św. Michała Arch. dla wnuka Michała z ok. 18 urodzin.

7 : 00    –    + Bronisławy i Józefa Słoń oraz Stefana Polejowskiego.

18: 00    –    + Bolesława Ellwart (w r. śm.)

PIĄTEK – 26.02.

7 : 00    –    + Pelagii i Władysława Miotk

18: 00    –    + Ojców: Wacława i Mateusza – int. Strzepcz.

7 : 00    –    + Józefa, Helenę, Małgorzatę, Jana, Franciszka Skrzypkowskich, zm. z rodziny Szulta oraz dusze w c.c.

18: 00    –    Do Ducha Świętego podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze, za Ojca Św., Duchowieństwo, za ojczyznę, o pokój na świecie i w pewnej intencji.

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 28.02.

7 : 00    –    + Jana Henig – Msza św. gregoriańska

9 : 00    –    + Wacława, Beniamina Damps, rodziców z ob. str. i dusze w c.c.

12: 00    –    + Heleny Kielińskiej – int. I RM Strzepcz

1. Zachęcamy do udziału w Nabożeństwach Wielkopostnych:
    • Droga Krzyżowa w każdy piątek: dzieci godz. 16:00 a dorośli godz. 17:30
    • Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16:00 z kazaniem pasyjnym.
  2. Zachęcamy do jałmużny postnej. Dzieci i młodzież – do skarbonek, które chętni mogą otrzymać po Mszy św. a dorośli mogą składać ofiarę do skarbonki św. Antoniego.
  3. Dziś po Gorzkich Żalach spotkanie dla młodzież klasy VIII a w przyszłą niedzielę klasy VII z nauką rekolekcyjną. Obecność obowiązkowa.
  4. W piątek po Drodze Krzyżowej nauka rekolekcyjna dla dzieci klas I – IV.
  5. W sobotę 27.02. „MOST MODLITWY”. W tym dnia klerycy WSD w Pelplinie modlą się w intencji naszej parafii a nasza parafia modli się w intencji Seminarium podczas Adoracji Najśw. Sakramentu w godz. 1700-1800.
  6. W przyszłą niedzielę w Kościele zbiórka do puszek dla polskich misjonarzy „Ad gentes”.
  7. Kolejny numer Pielgrzyma.
  8. Przypominamy, że w dniu dzisiejszym, możemy pomóc Laurze, kupując po każdej Mszy św. ciasta. To wsparcie na lek ratujący jej życie. Laura wraz z rodzicami liczy na waszą pomoc.
  9. Przypominamy! W czasie nabożeństw wszyscy powinni mieć założone maseczek na usta i nos. Zajmujemy wyznaczonych miejsc w ławkach i na krzesłach.
  10. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafianom rejonu kolędowego Strzepcz: Gruba-Jakubowski. Kolejny rejon kolędowy to Strzepcz: P. Szaradowski – P. Nowak, w dniach 22.02. – 7.03. Proszę o kontakt z P. Organistką.
  11. Mająca się w tym roku odbyć Misje Święte połączone z rekolekcjami, zostały przesunięte na przyszłą rok, to jednak zapraszamy na spotkania rekolekcyjne: dzieci, młodzież i dorosłych. Terminy spotkań są na stronie internetowej parafii, tablicy ogłoszeń.
  12. Wielki Post jest okazją do wielu postanowień. Zachęcamy chłopców, którzy pragną służyć Panu Bogu przy ołtarzu, jako ministranci, o zgłoszeni się do Ks. Daniela.