20 – 27.09.2020

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.09.

7 : 00    –    + Członków RO Stara Huta i dusze w c.c.

9 : 00    –    + Teresy Głodowskiej oraz Anny i Jana Jóskowskich.

10: 30    –    W intencji parafii

15: 00    –    W intencji ministrantów naszej parafii i ich rodziców.

PONIEDZIAŁEK. Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty – 21.09.

7 : 00    –    + Eleonory (20 r. śm.)

18: 00    –    + Synów: Eugeniusza i Kazimierza Kierznikowicz, męża Brunona, siostrę Urszulę, szwagra Jana.

7 : 00    –    + Stanisławy i Zygmunta Miotk

18: 00    –    + Beniamina Damps i dusze w c.c.

ŚRODA. Św. Ojca Pio z Pietrelciny – 23.09.

7 : 00    –    Podz. Anity i Marka w 20 r. śl. z prośbą o dalsze łaski.

18: 00    –    Podz. Eugeniusza i Marii Polejowskich w 20 r. śl. z prośbą o dalsze łaski dla całej rodziny.

7 : 00    –    + Władysława Płotka (w r. śm.), jego braci i siostry.

18: 00    –    W intencji Panu Bogu wiadomej.

PIĄTEK – 25.09.

7 : 00    –    + Władysławy (5 r. śm.) i Jana Wejer oraz ich syna Stefana.

18: 00    –    Podz. Opatrzności Bożej za szczęśliwe żniwa z prośbą o bł. – intencja RM Lewino.

7 : 00    –    1/ + Gerona Laskowskiego i zm. z rodziny

2/ + Jadwigi Janta (w r. śm.)

15: 00    –    Ślub Natalia Baranowska i Sebastian Kreft.

18: 00    –    + Rodziców, matki Elżbiety (38 r. śm.), rodzeństwo z ob. str. i dusze w c.c.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA (ODPUST ŚW. MICHAŁA ARCH.) – 27.09.

7 : 00    –    1/ Do Ducha Świętego podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze, za Ojca św., duchowieństwo, za ojczyznę, o pokój na świecie i w pewnej intencji.

2/ Prośba o bł. Boże i zdrowie dla Haliny z ok. 50 urodzin.

9 : 00    –    Podz. za otrzymane łaski w 10 r. śl. Wioletty i Eugeniusza z prośbą o dalsze łaski i Boże błogosławieństwo dla całej rodziny.

11: 30    –    W intencji wszystkich rodzin naszej parafii za wstawiennictwem Św. Michała Arch., podz. całej parafii za tegoroczne żniwa a dla zmarłych z naszych rodzin o dar życia wiecznego.

1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa ku czci Św. Michała Archanioła i nasze parafialne dziękczynienie za tegoroczne żniwa. Suma odpustowa o godz. 1130. Słowo Boże na wszystkich Mszach św. będzie głosił Ks. Prałat Marian Szczepiński. Liturgię i dary ofiarne przygotuje sołectwo Pobłocie (za rok Stara Huta). Spotkanie dla osób uczestniczących w liturgii, w piątek po wieczornej Mszy św.
  2. Okazja do Spowiedzi św. 25.09. tj. w piątek w godz. 1900 – 1930.
  3. Pozdrawiamy gości a solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia.
  4. W niedzielę 11.10. XX Dzień Papieski i zbiórka w całym kraju do puszek na „Dzieło nowego tysiąclecia”. W naszej parafii, tego dnia już 15 raz oddajemy krew. Będą przy plebanii dwa ambulanse w 900 – 1400. W związku z pandemią, rejestracja w salce w plebanii – wejście od jeziora, pod tarasem. Następnie w ambulansie pobranie próbki krwi, rozmowa z lekarzem. Zapraszamy stałych krwiodawców i zachęcamy nowych. Pamiętajmy, że krew to najcenniejszy dar ratujący życie. Liczę, że i tym razem na liczną obecność.
  5. Możemy zamawiać intencje Mszy św. na 2021 r. Tylko w tygodniu i to po Mszach św. Pamiętajmy, że każda Msza św. jest wyrazem wdzięczności za Boże błogosławieństwo a za zmarłych wyrazem pamięci o bliskich nam zmarłych. Można zamówić Mszę św. GRAGORIAŃSKĄ, najlepiej styczeń lub luty.
  6. Spotkanie dla czytających i śpiewających w środę 23.09. po wieczornej Mszy św.
  7. Spotkanie dla dzieci I Komunijnych i rodziców w czwartek 24.09. 1700
  8. Spotkanie Zelatorek i Zelatorów Żywego Różańca w piątek 2.10. po wieczornej Mszy św.
  9. Do nabycia czasopismo „Pielgrzym”.
  10. Dziękuję za dzisiejszą kolektę na rzecz prac w parafii.
  11. Dziękujemy za sprzątanie Starej Hucie wieś l. str. a rejon sprzątania to Stara Huta wieś pr. str. 21.09. – 4.10