24 – 31.05.2020

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 24.05.

7 : 00    –    + Krystyny Miotk (10 r. śm.), rodziców Jadwigę i Alfonsa, Kazimierza i Adam Gafke

9 : 00    –    + Józefy i Józefa Żeromskich, z rodziny Żeromskich i Bojeńskich.

10: 30    –    W intencji parafii. – transmisja

13: 00    –    + Jadwigi Janta i rodziców z obojga stron.

16: 00    –    Prośba o powołania kapłańskie z naszej parafii i Dary Ducha Świętego o właściwe rozeznanie tej drogi

18: 00    –   + Krystiana Dawidowskiego (30 dni po śm.)

7 : 00    –    + Teresy Bagińskiej.

18: 00    –    + Elżbiety i Leona Ellwart (z ok. ur.), ich córki i Haliny i dusze w c.c.

WTOREK. Św. Filipa Neri, prezbitera – 26.05.

7 : 00    –    + Teresy Waldowskiej z ok. Dnia Matki – int. dzieci.

18: 00    –    W intencji wszystkich matek naszej parafii za wstawiennictwem NMP.

7 : 00    –    + Babci Joanny Formela

17: 00    –     Prośba o powołania kapłańskie z naszej parafii i Dary Ducha Świętego o właściwe rozeznanie tej drogi

18: 00    –    Prośba do Opatrzności Bożej o dobre urodzaje i zachowanie od gradobicia oraz bł. – int. RM Lewino.

7 : 00    –    + Piotra Zaborowskiego – int. Zakładu Pogrzebowego OZYRYS.

7 : 30    –     Prośba o powołania kapłańskie z naszej parafii i Dary Ducha Świętego o właściwe rozeznanie tej drogi

18: 00    –    + Klary i Bernarda Warmowskich oraz zm. z rodziny.

PIĄTEK. Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy – 29.05.

7 : 00    –    + Ks. Proboszcza Bogusława Szczygieł (10 r. śm.) – int. parafii.

18: 00    –    + Rodziców: Jadwigę i Aleksandra Labudda oraz Bogusławy, Wartysława, Ratybora i Kazimiery.

7 : 00    –    + Matki Elżbiety, synów Kazimierza i Eugeniusza Kierznikiewicz oraz braci.

7 : 30    –    Prośba o powołania kapłańskie z naszej parafii i Dary Ducha Świętego o właściwe rozeznanie tej drogi.

17: 00    –    Prośba o bł. Boże dla rodziny oraz nowonarodzonego syna.

18: 00    –    + Władysława Mielewczyk (1 r. śm.)

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.

7 : 00    –    + Jana Nastałego i dusze w c.c. – int. Stara Huta.

9 : 00    –    Do Ducha Świętego podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze, za Ojca św., duchowieństwo, za Ojczyznę, o pokój na świecie oraz w pewnej int.

10: 30    –    W intencji parafii. – transmisja

13: 00    –    Podz. za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę MB dla Stanisława i Marii oraz ich dzieci.

16: 00    –    + Jana Rzeppy i zm. Członków RO Pobłocie.

18: 00    –    W intencji tegorocznych maturzystów naszej parafii, prośba o Dary Ducha Świętego.

1. Dzisiaj Dzień modlitwy za kościół prześladowany w Chinach.
  2. W dniach 22 -30.05. Msze św. w intencji powołań kapłańskich z naszej parafii.
  3. W dniach 25.05 – 30.05. Dni modlitw o Ducha Świętego, które poprzedzają Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  4. We wtorek obchodzimy Dni Matki. Na wieczorną Mszę św. zapraszamy wszystkie matki naszej parafii.
  5. W przyszłą niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Misyjny Dzień Chorych.
  6. Kierujemy zachętę do podzielenia się refleksją: Jan Paweł II i ja..? oraz osobistymi spotkaniami z Janem Pawłem II, można dodać zdjęcia. Można to umieścić na naszej stronie internetowej lub złożyć do skrzynki na bocznym ołtarzu z dziękczynieniami i prośbami.
  7. Dziękuję za wspólne tworzenie naszej strony internetowej. Zachęcamy do umieszczania ciekawych zdjęć (do końca maja) oraz przetworów i przepisów kulinarnych.
  8. Dziękuję za kolektę z poprzedniej niedzieli na prace parafialne – 3.300 zł. Kolektę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na opłacenie OC wszystkich obiektów parafialnych. Suma ubezpieczenia to 2.100 zł.
  9. Msze św. popołudniowe w niedzielę: 1300. 1600 i 1800. W ten sposób możemy skorzystać osobiście z udziału w kościele we Mszy św. a nie tylko medialnie. Tak będzie do 21.06.
  10. W naszym kościele może przebywać 72 osoby. Tylko w niedzielę 15 minut przed Mszą św. wpuszczamy do kościoła. Miejsce w ławkach zajmujemy tylko, gdzie się kartka oraz na krzesłach. Proszę pamiętać o maseczkach i zachowaniu odległości podchodzenia do Komunii św.
  11. W przyszłą niedzielę będzie informacja w sprawie planowanych w tym roku wyjazdów do Włoch (trzy grupy). Przewidziane są spotkania i przedstawienie dalszego postępowania.
  12. Kto pragnie czytać lub śpiewać podczas Mszy św. prosimy o kontakt osobiście lub telefonicznie.
  13. Pożegnaliśmy w tym tygodniu + Kazimierza Szweda ze Strzepcza