20 – 27.06.2021

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.

7 : 00    –    + Ojca Jana Paczuła (z ok. ur.) i Ireny Paczuła.

9 : 00    –    1/ + Heleny Kielińskiej, rodziców Ewę i Jana, braci: Józefa i Andrzeja oraz d. w c.c.

2/ + Stefana Solis (w r. śm.)

10: 30    –    W intencji parafii

12: 00    –    + Rodziców: Anielę i Stanisława Barzowskich oraz + Małgorzaty.

PONIEDZIAŁEK. Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika – 21.06.

7 : 00    –    + Stefanii i Alfonsa Malinowskich, Jadwigę Brzeską, Czesława i Urszulę Szur.

18: 00    –    + Franciszka (w r. śm.), zm. z rodziny Kielińskich i Skrzypkowskich oraz d. w c.c.

7 : 00    –    + Ojca Stanisława Klein i Franciszka Skrzypkowskiego.

18: 00    –    1/ + Zygmunta Gruba (z ok. ur.), rodziców: Anastazję i Leona Gruba, teściów: Franciszki i Juliusza Chołka.

2/ + Stanisława Ellwart (z ok. dnia ojca).

7 : 00    –    Podz. w 9 r. śl. Doroty i Artura z prośbą o dalsze łaski.

18: 00    –    1/ + Rodziców: Jana i Waleskę Skórowskich, braci: Jana i Leona, pokrewnych i d. w c.c. – int. Lewinko.

2/ + Stanisława Stolc i Stanisława Bisewskego.

CZWARTEK. Narodzenie Św. Jana Chrzciciela – 24.06.

7 : 00    –    + Ojca Jerzego Kwidzińskiego

18: 00    –    1/ + Jana (27 r. śm.) i Stanisławę, brata Leona Koszałka, rodziców chrzestnych z ob. str.

2/ + Jana Henig (z ok. im.) – int. syna z rodziną.

PIĄTEK – 25.06.

7 : 00    –    + Mamy Teresy Ellwart (6 r. śm.)

8 : 00    –    Podz. za miniony rok szkolny oraz w int. nauczycieli, uczniów, pracowników Szkół z naszej parafii. Niech Pan Bóg bł. na czas wakacji.

18: 00    –    + Rodziców: Bronisławę i Jana Milewczyk, brata Mieczysława, męża Stefana i dusze w c.c.

7 : 00    –    + Rodziców: Anielę (5 r. śm.) i Stanisława Barzowskich, oraz żonę Małgorzatę Barzowską.

15: 00    –    Ślub: Daria Tempska i Kamil Bialowąs

18: 00    –    + Jadwigi i Aleksandra Labudda oraz Bogusławy, Wartysława, Ratybora i Kazimiery.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.

7 : 00    –    + Jana i zm. z rodziny Ellwart

9 : 00    –    + Żony Małgorzty, brata Jerzego, rodziców z ob. str: Helenę, Władysława, Monikę, Stefana Langa i Franciszka Bujak.

10: 30    –    W intencji parafii

12: 00    –    + Romana Klawikowskiego.

1. Od poniedziałku 21.06. tradycyjne spotkania w poszczególnych wioskach. Modlimy w intencji wszystkich mieszkańców, prośba o błogosławieństwo na żniwa, w intencji wypoczywających, oraz o ustanie pandemii.
    • Początek spotkań o 1900. W tym tygodniu: Nowa Huta, Głodnica, Stara Huta, Lewino.
    • Jeżeli jest problemy z zorganizowaniem miejsca lub nie ma potrzeby spotkania, proszę o wcześniejszy kontakt.
    • Dobrowolne ofiary przeznaczymy na odnowienie naczyń liturgicznych.
    • Kolejność spotkań na tablicach ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej.
  2. W piątek 25.06. Msza św. na zakończenie roku szkolnego o godz. 800.
  3. Nabożeństwa czerwcowe we wtorek i piątek w łączności z wieczorną Mszą św.
  4. Witamy gości i wypoczywających w naszej parafii a solenizantom życzymy wiele łask.
  5. Msze św. zamawiane na niedzielę w czasie wakacji na godz. 1600 będą odprawiane o godz.1200.
  6. W przyszłą niedzielę katecheza dla dorosłych: Czy i kiedy przystąpić do bierzmowania?
  7. Proszę o kontakt narzeczonych, którzy maja ślubu w naszej parafii w IX i X, aby ustalić termin rozmowy kanonicznej.
  8. Proszę o kontakt w sprawie grobu na cmentarzu: Sektor B, rząd VIII, nr 10 (Julian Grzenkowicz).
  9. „Wakacje z Bogiem”, to nasz duszpasterski apel
    • Pamiętajmy w czasie wakacji o obowiązkach chrześcijańskiego życia, zwłaszcza niedzielnej Mszy św. i godnych postaw.
    • Pamiętajmy o właściwym stroju: wchodząc do kościoła i uczestnicząc we Mszy św.
  10. Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Jana Janca z Nowej Huty.