23 – 30.05.2021

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.

7 : 00    –    + Jana Henig (1 r. śm.) – int. żony i dzieci.

9 : 00    –    + Rodziców: Annę (w r. śm.) i Teofila Brzeskich oraz dusze w c.c.

12: 00    –    Prośba o bł. Boże, opiekę MB dla Mai, o łaskę uzdrowienia oraz o łaskę nawrócenia we rodzinie Jagody i Krzysztofa.

PONIEDZIAŁEK. Święto NMP, Matki Kościoła – 24.05.

7 : 00    –    + Rodziców: Annę i Leona Konkol, brata Zbigniewa i Tomka Barzowskiego.

18: 00    –    + Jadwigi i Jacka Klamrowskich.

7 : 00    –    + Dziadków: Wandę i Kazimierza Szweda oraz zm. z rodziny.

18: 00    –    + Elżbiety i Leona Ellwart (z ok. ur.), ich córki Haliny oraz d. w c. c.

ŚRODA. Św. Filipa Neri, prezbitera – 26.05.

7 : 00    –    + Teresy Waldowskiej (z ok. dnia matki) – intencja dzieci.

18: 00    –    W int. Ojczyzny, by została Bogu wierna, prośba o pogłębienie wiary Polaków, przebłaganie za grzechy narodu – int. RM Nowa Huta wyb.

CZWARTEK. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – 27.05.

7 : 00    –    + Rodziców: Anielę i Stanisława Barzowskich, bratową Małgorzatę oraz Tomka Barzowskiego.

18: 00    –    + Jadwigi i Aleksandra Labudda, Bogusławy, Wartysława, Ratybora i Kazimiery.

PIĄTEK – 28.05.

7 : 00    –    + Rodziców: Halinę i Stanisława Błaszkowskich (30 r. śm.) oraz wujka Wacława.

18: 00    –    + Władysławy Mielewczyk (2 r. śm.), zm z rodziny Mielewczyk i Kotłowskich.

SOBOTA. Św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy – 29.05.

7 : 00    –    1/ + Ks. Proboszcza Bogusława Szczygieł (11 r. śm.)

2/ + Synów: Kazimierza i Eugeniusza, matki Elżbiety, siostry Urszuli.

18: 00    –    + Aliny i Stanisława Błaszkowskich (30 r. śm.)

NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ – 30.05.

7 : 00    –    W intencji Wiktorii z ok. 18 urodzin, podz. za dar życia i prośbą o Boża opiekę.

9 : 00    –    Do Ducha Świętego podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze, za Ojca św., duchowieństwo, za ojczyznę, o pokój na świecie i w pewnej intencji.

10: 30    –    W intencji parafii

12: 00    –    Prośba o bł. Boże i opiekę MB dla rodziny Marii i Stanisława Domagała.

1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego obchodzimy też Misyjny Dzień Chorych.
  2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła a w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  3. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w tygodniu w łączności z wieczorną Mszą św.
  4. W sobotę 29.05. Msza św. w 11 r. śm. Ks. Proboszcza Bogusława Szczygła.
  5. Sprzątanie kościoła od 31.05. do 13.06. Głodnica.
  6. W przyszłą niedzielę katecheza dla dorosłych: „Czy chrzest może być nieważny?”
  7. Msze św. zamawiane na niedzielę na godz. 1600 w okresie wakacji będą odprawione tego dnia o g. 1200.
  8. Nabożeństwa czerwcowe we wtorek i piątek po wieczornej Mszy św.
  9. Czekamy na decyzje w sprawie procesji Bożego Ciała. Jeżeli będzie pozwolenie wyjścia po za mury kościoła, to trasa będzie następująca: I Ołtarz – ulica Jana Gruby, II Ołtarz – ul. Lipowa 5 (P. Henig), III Ołtarz – ul Lipowa 23 (P. Liban), IV Ołtarz – kaplica przy Ośrodku Zdrowia. Liczymy, jak zawsze na pomoc strażaków.
  10. Władze państwowe podjęły decyzje w sprawie pielgrzymek. Zasady udziału w pielgrzymce do Sianowa, podamy w przyszłą niedzielę.
  11. Proszę jeszcze raz o kontakt młodzież, które nosiły feretrony lub pragnie je nosić.
  12. W poniedziałek o godz. 1700 spotkanie dla dziewczynek, które chcą sypać kwiatki oraz prowadzących.
  13. Spotkanie radnych we wtorek po wieczornej Mszy św. Będą omawiana bardzo ważne parafialne sprawy.
  14. W przyszłą niedzielę zaległe sprawozdanie za 2020 rok.
  15. Proszę o kontakt przedstawicieli rodzin, które w roku 2020/2021 zamieszkały na terenie naszej parafii. Jest to sprawa bardzo ważna w celu uzyskania zaświadczeń, czy przyjęcia sakramentów.