3.05. – 10.05.2020

IV NIEDZIELA WIELKANOCY – 3.05.

7 : 00    –    Dziękczynna z ok. 6 ur. Ignacego.

9 : 00    –    + Teresy Głodowskiej, Marianny i Mieczysława Głodowskich.

10: 30    –    W intencji parafii – transmisja

13: 00    –    Prośba do Opatrzności Bożej o dobre urodzaje, zachowanie od gradobicia – int. I RM St.Huta.

16: 00    –    Prośba o szczęśliwe zdanie matury dla Jasia.

18: 00    –    + Rodziców chrzestnych: Helenę Skrzypkowską i Edmunda Gruba oraz ojca Władysława.

PONIEDZIAŁEK. Św. Floriana, męczennika – 4.05.

7 : 00    –    + Rodziców: Anielę i Stanisława Barzowskich oraz Małgorzatę.

17: 00    –    + Męża Zygmunta i rodziców z ob. stron.

18: 00    –    + Gerarda Bobrowskiego (10 r. śm.)

7 : 00    –    + Męża Jerzego Kobieli, rodziców z ob. str. Leokadię i Klemensa Kobiela, Agnieszkę i Pawła Wandtke, pokrewnych z rodziny Kobiela i Wandtke – int. Lewinko.

18: 00    –    + Teofila (w r. śm.) i Annę Brzeskich oraz dusze w c.c.

ŚRODA. Święto Św. Filipa i Jakuba Młodszego, Apostołów – 6.05.

7 : 00    –    + Urszuli Majer – int. koleżanek z Linii i Strzepcza.

18: 00    –    + Rodziców: Anastazję i Szczepana, brata Stefana i Hildegardy Cyman oraz dusze pokrewne int. Strzepcz.

I CZWARTEK – 7.05.

7 : 00    –    Prośba o zdrowie i bł. Boże w rodzinie.

18: 00    –    Prośba do Matko Bożej i Serca Jezusa o zdrowie, bł. w rodzinie, dla wnuków i w pewnej int.

PIĄTEK. Uroczystość Św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski – 8.05.

7 : 00    –    + Jana i Stanisławę Wenta

18: 00    –    + Stanisława Kopeć (w d. im.) oraz rodziców z ob. stron.

7 : 00    –    + Rodziców: Edmunda i Wandę oraz ich syna Edmunda.

18: 00    –    Podz. w 100 ur. św. Jana Pawła II z prośbą o wyniesienie na ołtarze kard. Stefana Wyszyńskiego – int. RM Nowa Huta wyb.

V NIEDZIELA WIELKANOCY – 10.05.

7 : 00    –    + Rodziców: Annę i Wacława Kobiela

9 : 00    –    + Antoniego Hildebrandt (z ok. 73 r ur.)

10: 30    –    W intencji parafii – transmisja

13: 00    –    + Romana Klawikowskiego (z ok. ur.)

16: 00    –    Dziękczynna za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i bł. dla rodziny Kazimiery i Janusza.

18: 00    –    W int. rodziny z prośbą o łaskę zdrowia, o wytrwałość w dobrym i bł. Boże na dalszy czas.

1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza i początek kwartalnych modlitw o powołania do służby w Kościele.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W kościele w łączności z wieczorną Mszą św. a także w dotychczasowych miejscach.
  3. Nabożeństwo Fatimskie 13.05. godz. 2100. Jego przebieg i formę podamy za tydzień.
  4. Dodatkowe Msze św. w niedzielę: godz. 1300, 1600, 1800. Taki układ planujemy do 21.06. Transmisja parafialnej niedzielnej Mszy św. o godz. 1030.
  5. Proszę się zapoznać z intencjami Mszy św. Niektóre wpisane wcześnie, jako koncelebra są przesunięte na inną godzinę.
  6. Przypominam, że w naszym kościele może być 44 osób. Tylko w niedzielę wpuszczamy do kościoła 10 minut przed Mszą św. Zajmujemy miejsca w ławkach, gdzie są kartki. Obowiązują maseczki. Pozostali wierni mogą się zgromadzić przy wejściu głównym, gdzie jest głośnik.
  7. W I Czwartek tj. 7.06. – modlitwa o powołania i w intencji kapłanów.
  8. Bardzo proszę o telefoniczny kontakt, do poniedziałku, w sprawie chrztów w maju. Forma ich przeprowadzenia zależy od ilości chrztów.
  9. Nie ma już konieczności umawiania się telefonicznie na Spowiedź św. (chyba, że istnieje taka indywidualna potrzeba), ponieważ w kościele może być więcej wiernych i jak było wcześniej słuchamy Spowiedzi przed każdą Mszą św.
  10. Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Krystiana Dawidowskiego.
  • Bardzo proszę, aby członkowie Żywego Różańca odmawiali w maju swoją 10 różańca w intencji ustania pandemii koronawirusa i z prośbą o deszcz.
  • Można nabyć czasopisma naszej diecezji: Pielgrzym i Mały Pielgrzym.
  • I Komunia św. przesunięta na 20.09. Termin bierzmowania ustali Ks. Biskup.
  • Proszę pary narzeczonych o wcześniejszą informację ewentualnego przesunięciu ślubu.
  • W naszej stronie internetowej umieściliśmy pewne propozycje np. kulinarne, fotograficzne…