I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 9.03.
7 : 00 – + Joanny i Antoniego Sikora
9 : 00 – 1/ + Elżbiety Becker (z ok. ur.)
2/ Za wstawiennictwem MBNP prośba o zdrowie dla Jadwigi Cierockiej – int. I RM St. Huta.
10: 30 – W intencji parafii, szczególnie ochrzczonych, rodziców i chrzestnych.
12: 00 – + Heleny i Józefa Block i Ignacego Lange.
PONIEDZIAŁEK – 10.03.
17: 00 – + Kazimierza Maszota i dusze w c.c.
17: 30 – + Franciszka Pipka – int. sołtysów Gminy Linia
18: 00 – + Mariana Bartczak (w r. śm.)
WTOREK – 11.03.
17: 00 – + Romana Karsznego (z ok. 95 ur.)
17: 30 – + Waldemara Gniba
18: 00 – + Matki Teresy (11 r. śm.), ojca Zygmunta, brata Adama, babcie, dziadków, kuzynów,
kuzynki, ciocie, wujków i dusze w c.c. – int. Pobłocie.
ŚRODA – 12.03.
17: 00 – + Członkinie RM Poblocie wieś, zm. z ich rodzin, zm. kapłanów naszej parafii i dusze w c.c.
18: 00 – + Zbigniewa Piernickiego (w d. ur.) oraz Damiana Piernickiego i Ewę Papke.
CZWARTEK – 13.03.
17: 00 – + Ojca Stefana zm. z rodziny Perszon i Pelcer.
17: 30 – + Józefa i Bronisławę Piekarskich.
18: 00 – + Rodziców: Teresy i Józefa Sikora
PIĄTEK – 14.03.
7 : 00 – + Władysława Skórowskiego – int. Zakl. Pogrzebowego OZYRYS
18: 00 – Do MBNP podz. za stary rok z prośbą o zdrowie i bł. w nowym roku dla Członkiń I RM Strzepcz.
SOBOTA – 15.03.
7 : 00 – 1/ + Wandy Szweda (w r. śm.) oraz Kazimierza i zm. z rodziny Szweda.
2/ + Stanisława (1 r. śm.) i Eugenię Miotk.
18: 00 – + Rodziców: Irenę i Jana Paczuła oraz pokrewnych z rodziny Paczuła i Bladowskich.
II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 16.03.
7 : 00 – + Jana Lange
9 : 00 – 1/ + Józefa i Józefa Żeromskich, zm. z rodziny Żeromskich i Bojeńskich.
2/ + Franciszka Pipka (30 dni po śm.)
10: 30 – W intencji parafii.
12: 00 – + Kazimierza i Stefanii, siostry: Urszulę i Barbarę, brata Edmunda i zm. z rodziny Betcher.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
- Nabożeństwa Wielkiego Postu:
- Droga Krzyżowa w każdy piątek: dzieci godz. 16:00 a dorośli godz. 17:30
- Gorzkie Żale w niedzielę o 16:00 z kazaniem pasyjnym.
- Za udział w tych nabożeństwach można otrzymać odpust zupełny
- Zachęcamy do jałmużny postnej. Dzieci i młodzież – do skarbonek, które otrzymali a dorośli mogą składać ofiarę do skarbonki św. Antoniego. Zgodnie z decyzją Ks. Bpa jałmużna postna na działalność Kartuskiego Hospicjum „Dom Nadziei”.
- W przyszłą niedzielę będziemy gościli klery z WSD w Pelplinie. Kolekta na WSD w Pelplinie. Spotkanie dla młodzieży, szczególnie do bierzmowania po Mszy św., o godz. 1200.
- Po Mszy św. na tydzień zbiórka do puszek na rzecz polskich misjonarzy „ Ad gentes”.
- Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii: 30.03. – 2.04. W tym czasie także rekolekcje dla dzieci i młodzieży: 31.03. – 2.04. Rekolekcje szkolne będą w kościele w wyznaczonych godzinach. Informacje są w szkołach i stronie parafialnej. Bardzo serdecznie zapraszamy a rodziców proszę o dopilnowaniu udziału dzieci i młodzieży.
- W czasie rekolekcji wielkopostnych Msze św. w dniach 31.03. – 2.04. będą o godz. 1600 i 1800, dlatego intencje przyjęte na 700 będą odprawione o godz. 1600.
- Ks. Karol zaprasza w czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 1800 młodzież kl. I przygotowującej się do bierzmowania.
- W Niedzielę Palmową wyjazd młodzieży do Kościerzyny na Diecezjalny Dzień Młodzieży. Obowiązkowo klasy I do bierzmowania. Zapisy u Ks. Karola. Koszt podamy później.
- Bardzo proszę podać treść zapisanych rezerwacje intencji na Msze św. Dotyczy to całego roku (nie chodzi o ofiarę – tylko treść). Proszę to uczynić jak najszybciej.
- Otrzymaliśmy od Hospicjum w Kartuzach świece w kształcie jajek wielkanocnych, cena 18 zł. Kupując je wspieramy Hospicjum.
- Witamy i pozdrawiamy gości a wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenie.
- Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Medziugorie 9 – 16.09, proszę o pozostanie w kościele, przekażę informacje. Są jeszcze dwa miejsca wolne, kto jest zainteresowany proszę o kontakt.
- Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej + Franaciszka Szymichowskiego z Tępcza. Doby…