1 – 8.08.2021

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.08.

7 : 00    –    + Klary (w r. śm.) i Gerona Laskowskich, zm. z rodziny Laskowskich

9 : 00    –    + Karola Riegiel (5 r. śm.)

12: 00    –    + Władysława Brzozowskiego, syna Mirosława, zięcia Edmunda, pokrewnych z ob. str. i dusze w c.c

17: 00    –    + Rodziców: Antoniego i Elżbietę Łaga, Helenę i Władysława Bladowskich, zm. z rodziny Łaga i Bladowskich.

17: 30    –    + Wojciecha Stolc (17 r. śm.)

18: 00    –    + Mamy Gertrudy Kobiela (1 r. śm.) – int. Lewinko

17: 00    –    + Męża Zygmunta, Apolonię, Ambrożego oraz Marię Studzińską i Jana Pipka.

17: 30    –    Za wstawiennictwem MB prośba o dobre żniwa i dobrą pogodę – int. RO Pobłocie.

18: 00    –    + Tomasza i Adama Studzińskich.

ŚRODA. Św. Jana Marii Vianneya, prezbitera – 4.08.

17: 00    –    + Alojzego Myszka (w r. śm.) i jego żonę Zofię.

17: 30    –    W int. Sylwii i Marcina w 20 r. śl. z podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i bł. w rodzinie.

18: 00    –    + Rodziców: Zofię i Eugeniusza Pranczk, zm. z rodziny Betker i Pranczk.

I CZWARTEK – 5.08.

17: 00    –    + Zygmunta Stankowskiego (7 r. śm.), Stanisława Cyman, pokrewnych i zm. z rodziny.

18: 00    –    + Władysławy (19 r. śm.), Jana, Józefa i Jerzego Marcińskich.

PIĄTEK. Święto Przemienienia Pańskiego – 6.08.

17: 00    –    + Ojca Klemensa (z ok. 100 ur.) i matki Anny Henig.

18: 00    –    + Teresy i Zygmunta Formela (3 r. śm.)

I SOBOTA – 7.08.

7 : 00    –    + Rodziców: Władysława i Eufrozynę Błaszkowskich, szwagrów: Zdzisława i Antoniego.

16: 00    –    W int. Waldemara z ok. 35 ur., podz. za otrzymane łaski i prośba o dalsze – int. żony i dzieci.

18: 00    –    Za wstawiennictwem MB podz. i prośba o zdrowie i bł. dla całej rodziny a dla zm. męża Stefana (w d. ur.) o życie wieczne.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 8.08.

7 : 00    –    + Henryka Czaję (w r. śm.)

9 : 00    –    + Dziadków z rodziny Skrzypkowskich, Dawidowskich, Dampc i Milewczyk.

10: 30    –    W intencji parafii, szczególnie ochrzczonych, rodziców i chrzestnych.

12: 00    –    + Rodziców: Władysławę i Józefa Sikora (z ok. ur.), Marię i Jana Mielewczyk, zm. z rodziny i dusze w c.c.

1. Dziś po południu i jutro cały dzień można uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, nawiedzając kościół parafialny i odmawiając: Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  2. Dziś dzień modlitwy za Polaków poległych w Powstaniu Warszawskim – w rocznicę wybuchu powstania.
  3. W tym tygodniu:I Czwartek – modlitwa o powołani, I Piątek – przypada święto Przemienienia Pańskiego. W te dni Adoracja Najśw. Sakramentu od g. 1600. z okazją do Spowiedzi św. W czwartek VI – VIII a w piątek kl. III – V. I Sobota – czcimy Niepokalane Serce NMP
  4. Chrzty 8.08. Zgłoszenie do środy (akt urodzenia i zaświadczenie rodziców chrzestnych, jeżeli są z poza parafii.). Nauka w sobotę po wieczornej Mszy św.
  5. Witamy wypoczywających w naszej parafii. Solenizantom składam serdeczne życzenia.
  6. Pamiętajmy o naszych chrześcijańskich obowiązku, mimo wakacji i urlopów oraz godnym stroju w miejscach kultu religijnego.
  7. Łączymy się w duchu modlitwy z pielgrzymami zdążającymi na Jasną Górę.
  8. Spotkanie dla radnych w piątek po wieczornej Mszy św. Proszę o obecność.
  9. Nasze parafialne dziękczynnie za żniwa, które łączymy z Odpustem Św. Michała Archanioła w tym roku przygotowuje sołectwo Stara Huta a w 2022 sołectwo Strzepcz. Dalsze informacja pod koniec sierpnia.
  10. Szczepienie jedną dawką Johnson & Johnson dla mieszkańców Strzepcza w niedzielę 1.08. w Szkole Podstawowej w Strzepczu w g. 14:15 – 18:00 a w Luzinie w także niedzielę 1.08. (w OSP) w g. 8:00 – 14:00. Proszę mieć PESEL.