25.07. – 1.08.2021

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.

7 : 00    –    + Tadeusza Miotk (1 r. śm.), Krystyny Miotk, rodziców: Helenę, Jadwigę, Jana i Alfonsa.

9 : 00    –    1/ + Zenona Patelczyk (14 r. śm.)

2/ Prośba o bł. za żniwa i dobre urodzaje – int. RM Pobłocie wyb.

10: 30    –    + Franciszka Chołka i dusze w c.c.

12: 00    –    Suma odpustowa w intencjach żyjących i zmarłych mieszkańców naszej parafii.

PONIEDZIAŁEK. Św. Joachima i Anny, rodziców NMP – 26.07.

17: 00    –    + Marty i Ignacego Jankowskich oraz Pawła Gładkiego

17: 30    –    + Leszka Byczkowskiego (30 dni po śm.)

18: 00    –    + Anny, Franciszka, Marty, Augustyna, męża Roberta Sikora, zm. z rodziny Cirockich.

17: 00    –    Prośba o bł. Boże i opiekę MB dla Aleksandry z ok. 16 ur.

17: 30    –    + Anny Lademan (z ok. im.) i Ks. Antoniego Sękowskiego.

18: 00    –    + Męża Stanisława Szczypior (10 r. śm.), rodziców, braci i siostry.

17: 00    –    + Rodziców: Wacława i Annę Kobiela oraz dziadków.

18: 00    –    + Leona, Józefę, Franciszka, Marię, Janinę i Kacpra Miotk.

CZWARTEK. Św. Marty – 29.07.

17: 00    –    W int. Marka i Bożeny w 31 r. śl. podz. i prośba o dalsze łaski.

17: 30    –    Podz. Jerzego za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i bł. Boże oraz opiekę MB dla całej rodziny.

18: 00    –    + Rodziców: Wandę i Alfonsa Milewczyk.

PIĄTEK – 30.07.

17: 00    –    + Jana Henig i jego rodziców

17: 30    –    + Ireneusza Choszcz (30 dni po śm.)

18: 00    –    W int. Łucji i Adama w 10 r. śl. podz. i prośba o dalsze łaski dla całej rodziny.

SOBOTA. Św. Ignacego z Loyoli, kapłana – 31.07.

7 : 00    –    W int. syna Marcina podz. i prośba o dalsze łaski.

15: 00    –    Ślub Ewelina Skrzypkowska i Dariusz Socha.

18: 00    –    Do Ducha Świętego podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze, za Ojca św., duchowieństwo o pokój na świecie i w pewnej intencji.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 1.08.

7 : 00    –    + Klary (w r. śm.) i Gerona Laskowskich, zm. z rodziny Laskowskich

9 : 00    –    + Karola Riegiel (5 r. śm.)

12: 00    –    + Władysława Brzozowskiego, syna Mirosława, zięcia Edmunda, pokrewnych z ob. str. i dusze w c.c.

1. Dziś obchodzimy w naszej parafii Uroczystości Odpustowe ku czci św. Marii Magdaleny. Suma o g. 1200 a po niej procesja eucharystyczna.
  2. Dziś dzień modlitwy w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Mimo odpustu po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Kapłani będą stali przy drodze: na wysokości przystanku w kierunku Linii i przy ul. Dargolewskiej. Podczas błogosławieństwa można złożyć ofiarę na środki lokomocji dla misjonarzy. Jak zawsze kierowcy otrzymają symboliczną pamiątką.
  3. Dziś obchodzony jest w Kościele w Polsce, dzień solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie. Modlimy się za poszkodowanych, a po Mszy św. zorganizujemy zbiórkę do puszek, które zostaną przekazane potrzebującym za pośrednictwem Caritas Polska.Warto pamiętać, że cztery lata temu wiele rodzin z naszej diecezji doświadczyło podobnej tragedii z powodu nawałnicy, a potem pomocy ludzi dobrej woli.
  4. W poniedziałek 26.07. wspomnienie rodziców NMP Joachima i Anny, dlatego otaczamy naszą modlitwą rodziców, dziadków, babcie, najstarszych parafian.
  5. Pozdrawiam i witam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii a solenizantom i jubilatom życzymy Bożego błogosławieństwa.
  6. Chrzty w niedzielę 8.08. Zgłoszenie z biurze parafialnym: akt urodzenia dziecka i zaświadczenie, jeżeli rodzice chrzestni są z poza parafii.
  7. Pamiętajmy o naszych chrześcijańskich obowiązku mimo wakacji i urlopów oraz godnym stroju w miejscach kultu religijnego.
  8. Zachęcamy do nabycia Pielgrzyma.
  9. Dziękuję za sprzątanie kościoła parafinom z Lewina lewa str. (Bryla – Koszałka). Kolejny rejon to Lewino prawa str. (Grzenkowicz Kamil– Grzenkowicz Łukasz) 07. – 8.08. Proszę o wcześniejszy kontakt.
  10. Szczepienie jedną dawką Johnson & Johnson dla mieszkańców Strzepcza w niedzielę 1.08. w Szkole Podstawowej w Strzepczu w g. 14:15 – 18:00, ponieważ zaledwie 30% zaszczepionych w naszej gminie a także w Luzinie w niedzielę 1.08. (parking przy kościele) w g. 8:00 – 18:00. Proszę mieć PESEL.