11 – 18.10.2020

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.

7 : 00    –    + Elżbiety i Franciszka (2 r. śm.) Reuter

9 : 00    –    + Męża Mieczysława Milewczyk (26 r. śm.), jego rodziców: Jana i Bronisławę, szwagra Stefana Uzdrowskiego i dusze w c.c. – int. Pobłocie.

10: 30    –    W intencji parafii, szczególnie ochrzczonych, rodziców i chrzestnych.

7 : 00    –    Podz. Ireny z ok. 50 ur. z prośbą o dalsze łaski, szczególnie zdrowia.

18: 00    –    + Dziadków i babcie z ob. stron..

WTOREK. Bł. Honorata Koźmińskiego – 13.10.

7 : 00    –   + Teścia Gerarda i ojca Piotra Zaborowskiego

18: 00    –    Podz. za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla dzieci i ich rodzin a dla + Franciszka o radość nieba.

7 : 00    –   + Klary Laskowskiej – int. Zakł. Pogrzebowego OZYRYS

18: 00    –    Podz. z 18 r. śl. Jolanty i Marka z prośbą o zdrowie i bł. w rodzinie.

CZWARTEK. Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła – 15.10.

7 : 00    –    + Stanisława Gronowskiego – int. Zakł. Pogrzebowego OZYRYS

18: 00    –    + Teofila (z ok. ur.) i Anny Brzeskich oraz dusze w c.c.

PIĄTEK. Św. Jadwigi Śląskiej – 16.10.

7 : 00    –    + Ojca Jana Mielewczyk oraz ojca Franciszka Mering.

18: 00    –    + Matki Jadwigi Zarach (w d. ur.)

SOBOTA. Św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika – 17.10.

7 : 00    –    + Cecylii Myszka (w d. ur.), Kazimierza, Roberta, Barbarę, zm. z rodziny Gruba i Kielińskich.

17: 00    –    Podz. Dariusza i Barbary za odebrane łaski w 25 r. śl. z prośbą o bł. Boże, zdrowie i Dary Ducha Świętego, opiekę MB na dalsze lata i wspólne życie dla całej rodziny int. Pobłocie.

18: 00    –    + Stanisława Cyman – int. Zakładu Pogrzebowego OZYRYS.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.10.2020.

7 : 00    –    + Jana Choszcz (w r. śm.)

9 : 00    –    + Rodziców z ob. stron: Magdalenę i Juliusza, Leokadię i Kazimierza, dziadków z ob. stron. z rodziny Sikora i Szweda.

1. Dziś w całej Polsce Dzień Papieski pod hasłem: „TOTUS TUUS” oraz zbiórka po Mszach św. do puszek na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W naszej parafii tego dnia już 15 raz oddajemy najcenniejszy dar – krew. W godz. 900 – 1400 będą przy plebanii dwa ambulans. Warunki: nie ukończyliśmy 60 lat, w ostatnim czasie nie braliśmy antybiotyków, nie chorowaliśmy na żółtaczkę. Przynosimy dowód osobisty. Można zjeść posiłek. Najpierw w salce, w plebanii (wejście od jeziora) zapisy (formularz) a następnie w ambulansie dalsze czynności.
  2. W Dzień Papieski 11.10. o 2100 Apel Jasnogórski przygotowany przez młodzież.
  3. Ostatnie Nabożeństwo Fatimskie 10. godz. 2100. Różaniec – RM Nowa Huta wyb., Figura – rejon kolędowy Stara Huta wieś prawa strona. Tego dnia nie będzie różańca po wieczornej Mszy św.
  4. Zachęcamy do udziału w Różańcu. W tygodniu w łączności z wieczorną Mszą św. a w niedzielę o godz. 1000. Odmawiajmy różaniec w gronie rodziny.
  5. W piątek przypada 42 rocznica wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, który przyjął imię Jana Paweł II. Zapraszamy na różaniec dziękczynienia za dar Pontyfikatu św. Jana Pawła II i modlitwy za jego wstawiennictwem o ustanie pandemii.
  6. W przyszłą niedzielę kolekta misyjna i rozpoczęcie Tygodnia Misyjnego. W tym dniu decyzją Ks. Bpa Ordynariusza jest też zbiórka na powstające w Kartuzach HOSPICJUM, którą przeprowadzą przedstawiciele tego HOSPICJUM.
  7. Bardzo prosimy o zachowanie porządku podczas sprzątania cmentarza, umiejętne korzystanie z narzędzi. Przypominamy o segregacji śmieci. Groby zaniedbane i bez napisu, są przeznaczone do likwidacji.
  8. Serdecznie pozdrawiamy gości. Solenizantom życzymy wiele łask Bożych.
  9. Dziękuję za dzisiejszą kolektę na prace w naszej parafii a po Mszach św. zbiórka do puszek na Fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  10. Z soboty na niedzielę 24/25.10. przesunięcie czasu z letniego na zimowy a więc od 28.10. Msze św. wieczorne o g. 1700 (mogły być wcześniej zapisane na 1800)
  11. W dniach 16 – 18.10. Nawiedzenie Figury Św. Michała Arch. w Mirachowie.
  12. Pielgrzymka 19 – 22.10. jest odwołana. Osoby, które dokonały wpłaty proszę się zgłosić po przedpłatę.