14 – 21.03.2021

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.03.

7 : 00    –    1/+ Stanisławy i Alojzego Szmydtka, Martę i Wiktora Kos.

2/ + Męża Mieczysława Milewczyk, jego rodziców: Bronisławę i Jan, szwagra Stefana Uzdrowskiego, dziadków z ob. str., dusze w c.c. – int. Pobłocie.

9 : 00    –    1/ + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

2/ + Członkinie RM Nowa Huta wyb. i dusze w c.c.

10: 30    –    W intencji parafii, szczególnie ochrzczonych, rodziców i chrzestnych.

12: 00    –    + Gertrudy i Alfonsa Byczkowskich oraz siostry Urszuli.

7 : 00    –    1/ + Rodziców: Stanisławę i Waleriana Wrońskich, braci: Jerzego, Eugeniusza, Włodzimierza, siostry: Katarzynę i Brygidę oraz ojca Bernarda Formela.

2/ + Sąsiadów: Andrzeja i Franciszka Labuda.

18: 00    –    1/ + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

2/ + Bolesława i Leonardę Kos.

7 : 00    –    1/ + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

2/ Prośba o łaskę zdrowia dla Małgorzaty.

18: 00    –    1/ + Matki Teresy Szmuda

2/ + Anny, Leona, Zygmunta, Kazimierza Stankowskich, Stanisława Cyman, pokrewnych z ob. str. – int. Strzepcz.

7 : 00    –    1/ + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

2/ + Ireny Lewińskiej (30 dni po śm.)

18: 00    –    1/ + Stanisława Marcińskiego, zm. z rodziny Marcińskich i Skórowskich.

2/ + Siostry Justyny Myszka.

7 : 00    –    1/ + Rodziców chrzestnych Józefa i Józefę Marcińskich.

2/ + Alfonsa Grzenkowicz – int. Lewino

18: 00    –    1/ + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

2/ + Daniela (w d. ur.) i Damiana Fularczyk, rodziców: Helenę i Leona Fularczyk, Gertudę i Stanisława Damaszk oraz Halinę Krefta.

PIĄTEK. Uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca NMP – 19.03.

7 : 00    –    + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

18: 00    –    1/ + Rodziców: Gertrudę i Tadeusza Meyer, Helenę i Władysława Miotk, braci i dziadków z ob. str.

2/ + Rodziców: Władysławę i Józefa Sikora, zm. z rodziny Sikora i Szwaba.

7 : 00    –    1/ + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

2/ W int. Aleksandra z ok. 18 ur. z prośbą o bł. Boże w dorosłym życiu.

18: 00    –    1/ + Matki Ireny Paczuła (w r. śm.) oraz Jana Paczuła.

2/ + Teresy i Józefa Sikora.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.

7 : 00    –    + Józefa i Józefy Żeromskich, zm. z rodziny Żeromskich i Bojeńskich.

9 : 00    –    1/ + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

2/ + Józefa Grzenkowicz, dziadków: Józefa i Martę Konkol.

10: 30    –    1/ W intencji parafii,

2/ W int. Leszka z ok. 50 urodzin.

12: 00    –    + Gertrudy i Bazylego Lewińskich, zm. z rodziny Lewińskich i Burzyńskich.

1. Nabożeństwa Wielkiego Postu:
    • W piątek Droga Krzyżowa: dzieci o godz. 1600, dorośli 1730,
    • W niedzielę Gorzkie Żale o 1600 z kazaniem pasyjnym.
  2. Jałmużna postna: dzieci i młodzieży składają ofiary do otrzymanych puszek a dorośli do skarbonki przy figurze św. Antoniego.
  3. W dniach: 15.03. – 17.03. ogólne nauki rekolekcyjne dla dorosłych oraz nauki stanowe:
    • Piątek – 19.03. Uroczystość Św. Józefa po wieczornej Mszy św. nauka dla mężczyzn.
    • Czwartek – 25.03. Uroczystość Zwiastowania NMP po wieczornej Mszy św. nauka dla kobiet
    • Niedziela – 28.03. Po Gorzkich Żalach nauka dla małżonków i rodziców.
  4. W przyszłą niedzielę kolekta na WSD w Pelplinie.
  5. W niedzieli 21.03. początek cyklu „katechez dla dorosłych”. Najbliższy temat: „Chrzest to tradycja czy chrześcijańska świadomość”?
  6. W piątek w Uroczystość Św. Józefa nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Przypominam, że niedzielne Msze św. o godz. 1200 są ze szczególnym udziałem dzieci. W przyszłą niedzielę tj. 21.03. po tej Mszy św. spotkanie dla dzieci I Komunijnych.
  8. W niedzielę 21.03. na sumie Akt Zawierzenia Rodzin Naszej Diecezji Opiece Św. Józefa.
  9. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla polskich misjonarzy będzie się w naszej parafii 22.03.2021r. o godz. 1100. Zbiórkę wspiera Ks. Bp Ordynariusz. Informacja, jaki sprzęt można złożyć na ulotkach (na bocznym ołtarzu). Możemy złożyć sprzęt wcześniej pod zadaszaniem na podwórzu plebanii (dawna salka), dzień przed lub w dniu zbiórki do godz. 1000.
  10. W Uroczystość Zwiastowania NMP obchodzimy Dzień Świętości Życia oraz podejmujemy dzieło duchowej adopcji. Na bocznym ołtarzu są deklaracje. Proszę je zabrać, wypełnić w domu a w Uroczystość Zwiastowania podczas Mszy św. złożyć dar podjęcia duchowej adopcji poczętego a nienarodzonego jeszcze dziecka (odcinamy część deklaracji i przynosimy na wieczorną Msze św.). Osoby podejmujące adopcje przynoszą świece.
  11. Podobnie jak przed Świętami Bożego Narodzenia nie będzie „Spowiedzi św. konkursowej” z udziałem innych kapłanów, dlatego prosimy o wcześniejsze skorzystanie z tego sakramentu.
  12. Każdy, kto potrzebuje pomocy duszpasterskiej, obecności kapłana lub pragnie porozmawiać, jesteśmy do dyspozycji telefoniczne: 58 676 82 20 (biuro), 58 676 93 00 (ks. Wikariusz) lub przez stronę internetową parafii.