7.03. – 14.03.2021

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 7.03.

7 : 00    –    + Jana Henig – Msza św. gregoriańska

9 : 00    –    + Męża Andrzeja Zarach (w d. ur.)

12: 00    –    + Renaty Niećko (1 r. śm.) oraz Andrzeja, Małgorzatę, Jadwigę i Kazimierza

PONIEDZIAŁEK. Święto 549 Rocznicy Poświęcenia Bazyliki w Pelplinie – 8.03.

7 : 00    –    + Jana Henig – Msza św. gregoriańska

18: 00    –    + Antoniego Treder (w r. śm.) oraz jego rodziców: Pawła i Apolonię.

7 : 00    –    + Szwagrów: Brunona, Stefana, Zbigniewa, Henryka i pokrewnych.

18: 00    –    + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

7 : 00    –    + Jadwigi Janta (z ok. ur.)

18: 00    –    1/ + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

2/ Do MBNP podz. za szczęśliwe lata pracy z prośbą o zdrowie – int. Strzepcz.

7 : 00    –    + Kazimierza Maszoty oraz dusze w c.c.

18: 00    –    + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

PIĄTEK – 12.03.

7 : 00    –    1/ + Józefa i Bronisławy Piekarskich

2/ + Matki Teresy (7 r. śm.), ojca Zygmunta – int. córki z rodziną.

18: 00    –    1/ + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

2/ + Anny Myszka oraz Heleny, Wandy, Kazimierza Szweda.

7 : 00    –    + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

18: 00    –    + Leonardy Kos (1 r. śm.) i jej męża Bolesława.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.03.

7 : 00    –    1/+ Stanisławy i Alojzego Szmydtka, Martę i Wiktora Kos.

2/ + Męża Mieczysława Milewczyk, jego rodziców: Bronisławę i Jan, szwagra Stefana Uzdrowskiego, dziadków z ob. str., dusze w c.c. – int. Pobłocie.

9 : 00    –    1/ + Jana Henig – Msza św. gregoriańska.

2/ + Członkinie RM Nowa Huta wyb. i dusze w c.c.

10: 30    –    W intencji parafii, szczególnie ochrzczonych, rodziców i chrzestnych.

12: 00    –    + Gertrudy i Alfonsa Byczkowskich oraz siostry Urszuli.

OGOŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Nabożeństwa Wielkiego Postu:
    • W piątek Droga Krzyżowa: dzieci o godz. 1600, dorośli 1730,
    • W niedzielę Gorzkie Żale o 1600 z kazaniem pasyjnym.
  2. Dziś po Gorzkich Żalach spotkanie z nauką rekolekcyjną dla młodzieży ponadpodstawowej.
  3. Zachęcamy do jałmużny postnej. Dzieci i młodzież – do skarbonek, które są na bocznym ołtarzy a dorośli do skarbonki św. Antoniego.
  4. W dniach: 15.03. – 17.03. nauki rekolekcyjne ogólne dla dorosłych oraz nauki stanowe:
    • Piątek – 19.03. Uroczystość Św. Józefa po wieczornej Mszy św. nauka dla mężczyzn.
    • Czwartek – 25.03. Uroczystość Zwiastowania NMP po wieczornej Mszy św. nauka dla kobiet.
    • Niedziela – 28.03. Po Gorzkich Żalach nauka dla małżonków i rodziców.
  5. W Uroczystość Zwiastowania NMP obchodzimy Dzień Świętości Życia oraz podejmujemy dzieło duchowej adopcji. Na bocznym ołtarzu są deklaracje. Proszę je zabrać, wypełnić w domu a w Uroczystość Zwiastowania podczas Mszy św. można złożyć swój dar podjęcia adopcji duchowej poczętego a nienarodzonego jeszcze dziecka (odcinamy część deklaracji i przynosimy na wieczorną Msze św.)
  6. Od niedzieli 21.03. raz w miesiącu będą „katechezy dla dorosłych”. Tematy i terminy na stronie internetowej. Najbliższy temat: „Chrzest to tradycja czy chrześcijańska świadomość”?
  7. Chrzty 14.03. Zgłoszenie w biurze do środy: akt urodzenia dziecka i zaświadczenie, jeżeli rodzice chrzestni są z innej parafii. Nauka w sobotę po wieczornej Mszy św.
  8. Składamy podziękowanie za sprzątanie kościoła Strzepcz (Szaradowscy – Nowak). Kolejny rejon sprzątający: Strzepcz pr. str. pod Linię (Ellwart – Lewińscy) w dniach: 08.03. – 21.03. Proszę o kontakt z P. Organistką.
  9. Pielgrzym można nabyć po Mszy św.
  10. Przypominamy! W czasie nabożeństw wszyscy powinni mieć założone maseczek na usta i nos. Zajmujemy wyznaczonych miejsc w ławkach i na krzesłach.
  11. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego dla polskich misjonarzy będzie się w naszej parafii 22.03.2021 r. o godz. 1100. Zbiórkę wspiera Ks. Bp Ordynariusz. Informacja, jaki sprzęt można złożyć jest na ulotkach i w wykazie (na bocznym ołtarzu). Możemy złożyć sprzęt wcześniej pod zadaszaniem na podwórzu plebanii (dawna salka), dzień przed lub w dniu zbiórki do godz. 1000.