18 – 25.07.2021

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.07.

7 : 00    –    + Krystyny, Anny, Elżbiety, Eugenii, Tadeusza Miotk oraz Elżbiety Kunz.

9 : 00    –    Prośba o zdrowie za wstawiennictwem MB, o bł. w  naszych rodzina oraz w pewnej int.

12: 00    –    + Franciszka i Leokadii Piask oraz brata Władysława.

17: 00    –    Prośba o pogodę, dobre żniwa oraz za dusze w c.c. – int. RM Nowa Huta wyb.

17: 30    –    Do Matki Bożego Miłosierdzia prośba o zdrowie dla Członkiń II RM Strzepcz oraz w intencji kapłanów naszej parafii.

18: 00    –    + Jana Henig (w d. ur.) – int. żony i dzieci.

17: 00    –    + Damiana (3 r. śm) i Daniela Fularczyk, rodziców: Helenę i Leona Fularczyk, Gertrudę i Stanisława Damaszk oraz Halinę Krefta.

17: 30    –    Prośba o zdrowie dla Małgorzaty Brzeskiej oraz pomoc MB w dalszym leczeniu.

18: 00    –    Prośba o dobre urodzaje i bł. na czas żniw – int. RO Stara Huta.

17: 00    –    W int. kapłanów naszej parafii, prośba o zdrowie i bł. Boże w dalszej posłudze kapłańskiej Int – III RM Strzepcz – Dargolewo.

18: 00    –    + Rodziców: Annę i Józefa Bużan, siostry: Teresę, Jadwigę, Zofię, braci: Kazimierza, Józefa, Stanisława, Brunona.

CZWARTEK. Święto Św. Marii Magdaleny, naszej Patronki – 22.07.

17: 00    –    + Heleny (w r. śm.), Małgorzaty, Jana, Franciszka Skrzypkowskich, zm. z rodziny Szulta, Skrzypkowskich oraz dusze w c.c.

18: 00    –    + Ojca Franciszka, wujków: Stanisława i Wacława, dziadków i babcie: Annę, Jadwigę, Jana Szczypior.

PIĄTEK. Święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy – 23.07.

17: 00    –    + Rodziców: Klarę i Józefa Szmuda, bratową Teresę.

17: 30    –    W int. Aleksandry z ok. 18 ur., podz. za dar życia i otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Dary Ducha Świętego, bł. Boże i opiekę MB na całe dorosłe życie.

18: 00    –    1/ + Matki Wandy Dawidowskiej (z ok. ur.) oraz jej synów: Krystiana i Mirosława.

2/ + Anny Walkusz oraz Anny Sękowskiej – Lademan (z ok. im.)

SOBOTA. Św. Kingi, dziewicy – 24.07.

7 : 00    –    1/ + Mamy Jadwigi Szwaba

2/ + Elżbiety Ramczyk (30 dni po śm.)

18: 00    –    Podz. za konsekrację naszej parafialnej świątyni, w int. budowniczych i ofiarodawców.

XVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.07.

7 : 00    –    + Tadeusza Miotk (1 r. śm.), Krystyny Miotk, rodziców: Helenę, Jadwigę, Jana i Alfonsa.

9 : 00    –    1/ + Zenona Patelczyk (14 r. śm.)

2/ Prośba o bł. za żniwa i dobre urodzaje – int. RM Pobłocie wyb.

10: 30    –    + Franciszka Chołka i dusze w c.c.

12: 00    –    Suma odpustowa w intencjach żyjących i zmarłych mieszkańców naszej parafii.

1. Dziś rozpoczynają się Odpustowe Uroczystości w Sianowie, sumą o godz. 1130 i potrwają cały tydzień. Program na tablicy ogłoszeń. Nasi pielgrzymi wyruszyli po porannej Mszy św. a powrót ok. godz. 1700. Powitajmy ich licznie. Zachęcamy do udziału i ofiarowania trudu pielgrzymowania w intencjach naszej parafii.
  2. W czwartek 22.07. Święto naszej Patronki Św. Marii Magdaleny. Uroczystości będą w niedzielę 25.07.suma o godz. 1200. Po Mszy św. procesja eucharystyczna.
  3. W piątek 23.07. okazja do Spowiedzi św. przed odpustem w 1900 – 1930.
  4. W sobotę 24.07. Msza św. o godz. 1800 z okazji 72 rocznicy konsekracji kościoła. Serdecznie zapraszam, szczególnie tych, którzy w tym kościele otrzymali Sakramenty św.
  5. W sobotę 24.07. od godz. 900 odwiedzimy zgłoszonych chorych.
  6. W niedzielę 25.07. przypada dzień modlitwy w intencji kierowców, przewodników, podróżujących i pielgrzymów. Mimo odpustu po każdej Mszy św. błogosławieństwo pojazdów i kierowców. Kapłani będą stali przy drodze: na wysokości przystanku w kierunku Linii i przy ul. Dargolewskiej. Podczas błogosławieństwa można złożyć ofiarę na środki lokomocji dla misjonarzy. Jak zawsze kierowcy otrzymają symboliczną pamiątką.
  7. Pamiętajmy o naszych chrześcijańskich obowiązkach mimo wakacji i urlopów oraz godnym stroju w miejscach kultu religijnego.
  8. Serdecznie pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii a solenizantom i jubilatom składam serdeczne życzenia.
  9. Informacja dla mieszkańców Tępcza z UG w Luzinie a dotycząca Narodowego Powszechnego Spisu Ludności. W dniu 21.07. w godz. 1000 – 1800 w świetlicy wiejskiej będzie możliwość dokonania spisu.
  10. Pożegnaliśmy z naszej parafii św. Bernarda Garskiego z Kobylasza.