19 – 26.04.2020

II NIEDZIELA WIELKANOCY, czyli Miłosierdzia Bożego – 19.04.

7 : 00    –    + Męża Mariana Choszcz, rodziców: Leona i Stefanię Miotk.

9 : 00    –    + Marii Czylkowskiej (w d. ur.), Józefa i Gertrudę Czylkowskich, teściową Józefę.

10: 30    –    W intencji parafii. – transmisja

13: 00    –    + Ks. Antoniego Sękowskiego – int. siostry.

16: 00    –    + Z rodziny Cierockich i Klein.

7 : 00    –    + Gerarda, Joachima i zm. z rodziny Zaborowskich i Darznik.

18: 00    –    + Anny Dampc – int. mieszkańców Tłuczewa.

7 : 00    –    + Heleny Cierockiej – int. RM Strzepcz wyb.

7 : 30    –    + Rodziców: Jadwigę i Klemensa Myszka.

18: 00    –    + Rodziców: Annę i Leona Konkol, brata Zbigniewa i Tomasza Barzowskiego.

7 : 00    –    W int. Ireny i Jacka Janca w 21 r. śl., z podz. za odebrane łaski z prośbą o bł. Boże.

18: 00    –    + Męża i ojca Leona Studzińskiego (5 r. śm.) – int. Kobylasz.

CZWARTEK. Św. Wojciecha, biskupa o męczennika, patrona Polski – 23.04.

7 : 00    –    + Ojca chrzestnego Romana Wenta i jego żonę Irenę.

18: 00    –    + Gertrudy, Józefa i Marię Czylkowskich.

PIĄTEK. Św. Jerzego, męczennika – 24.04.

7 : 00    –    + Heleny i Franciszka Byczkowskich.

18: 00    –    + Rodziców: Brunona i Helenę Neubauer, teściów: Helenę i Władysława Nastałych

SOBOTA. Święto Św. Marka, ewangelisty – 25.04.

7 : 00    –    Podz. Marty i Roberta w 5 r. śl. z prośba o zdrowie i dalszą opiekę MB.

16: 00    –    W int. Anny i Bernarda Garskich z ok. 60 r. śl. podz. za otrzymane łaski z prośbą

o zdrowie, bł. Boże i wstawiennictwo MB.

18: 00    –    + Jana i Haliny Srok.

III NIEDZIELA WIELKANOCY – 26.04.

7 : 00    –    + Elżbiety i Franciszka Reuter, Jadwigi i Władysława Wrzos, zm. z rodziny Szulta

int. Miłoszewo.

9 : 00    –    Do Ducha Świętego podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze, za Ojca św.

duchowieństwo, za ojczyznę, o pokój na świecie i w pewnej intencji.

10: 30    –    W intencji parafii – transmisja

13: 00    –    + Rodziców: Halinę i Stanisława Błaszkowskich, ojca Brunona Labuda, pokrewnych

dobrodziejów i dusze w c.c.

16: 00    –    + Rodziców: Cecylię i Kazimierza Gruba oraz Jadwigę i Klemensa Myszka.

1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego i początek Tygodnia Miłosierdzia.
  2. W czwartek 23. Uroczystość Św. Wojciecha, głównego patrona Polski.
  3. W sobotę 25.04. modlimy się o dobre urodzaje.
  4. Dodatkowe Msze św. w niedziele godz. 1300 i 1600 do końca maja.
  5. Ponieważ, nie będzie Mszy św. koncelebrowanych, nastąpią przesunięcia, niektórych wcześniej zamawianych Mszy św. (były wpisane, jako koncelebrowane). Bardzo proszę zapoznać się z tymi zmianami w intencjach.
  6. Decyzją Ks. Bpa Ordynariusza: do czasu przywrócenia nauki w szkole odwołane są wszystkie bierzmowania i Komunie św. W lipcu i sierpniu uroczystości I Komunii nie są organizowane.
  7. W naszej parafii I Komunia w II połowie września (konkretną datę podam w czerwcu) a termin bierzmowania ustali Ks. Bp Ordynariusz.
  8. Proszę o wcześniejszą informację przesunięcia, jeżeli to nastąpi, zawarcia małżeństwa.
  9. Bardzo serdecznie dziękuję parafianom, którzy swoimi ofiarami (wpłacanymi na konto parafialne, składanymi do skarbonek w kościele czy przekazywanymi do biura) wspierają naszą wspólnotę parafialną. Jeszcze trwają prace w starej plebanii – piwnica. Jak na tę chwilę, nie będzie prac przy ścianie zachodniej kościoła. Oczywiście, że przekazane i jeszcze przekazywane ofiary pozostają na koncie i nie będą przeznaczane na inne cele.
  10. Po nagrody – skarbonki CARITAS, niech się zgłoszą: Agata Zarach – Miłoszewo i Natalia Ellwart – Strzepcz. Tylko one przyniosły skarbonki. Bardzo dziękuję !
  11. Ponieważ od 20.04. nastąpią zmiany dotyczące ilości udziału wiernych w liturgii nabożeństw kościelnych – 1 osoba na 15 m2
    • w kościele będą położone na ławkach kartki i tylko tam zajmujemy miejsce, także w tygodniu.
    • Tylko w niedzielę 10 minut przed Mszą św. kapłan będzie wpuszczał taką ilość osób, jaka może być na Mszy św. Proszę mieć ubrane maseczki.
  12. Do końca maja będą transmisje niedzielnej Mszy św. o godz. 1030