22 – 29.11.2020

NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.11.

7 : 00    –    + Członkinie RM Nowa Huta wyb. oraz dusze w c.c.

9 : 00    –    W intencji kapłanów naszej parafii

10: 30    –    W int. zmarłych parafian – Msza św. wspólna

12: 00    –    + Stanisława Ellwart – int. członków chóru.

7 : 00    –    + Wacława Jankowskiego.

17: 00    –    + Rodziców: Bronisławę i Kazimierza Czylkowskich, dziadków z obojga stron.

WTOREK. Św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy, męczenników z Wietnamu – 24.11.

7 : 00    –    + Wojciecha i Matyldę, Klemensa, Annę i Stanisława Stenka, zm. z rodziny Stenka oraz zm. proboszczów z parafii Strzepcz.

17: 00    –    + Członkinie II RM Stara Huta zm. z ich rodzin, zm. kapłanów naszej parafii i dusze w c.c.

7 : 00    –    + Gertrudy Kobiela – int. RM Lewinko

17: 00    –    + Męża Ignacego (w r. śm.) i dusze w c.c.

7 : 00    –    + Stanisława Klein

17: 00    –    + Wojciecha Klamrowskiego i zm. z rodziny Klamrowskich.

PIĄTEK – 27.11.

7 : 00    –    + Anny Ruchniewicz – int. Zakładu Pogrzebowego OZYRYS

17: 00    –    + Józefa i Teresy Kielińskich.

7 : 00    –    1/ + Członkinie RM Tępcz i dusze w c.c.

2/ + Stanisława Ellwart (30 dni po śm.)

17: 00    –    + Rodziców z ob. str., ojca Franciszka (41 r. śm.), rodzeństwo i dusze w c.c.

I NIEDZIELA ADWENTU – 29.11.

7 : 00    –    + Jana Nastałego – int. Stara Huta.

9 : 00    –    Do Ducha Świętego podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze, za Ojca św. duchowieństwo, za ojczyznę, o pokój na świecie i w pewnej intencji.

12: 00    –    + Rodziców: Władysławę i Leona Kotłowskich oraz dusze w c.c.

1. Dzisiejsza niedziela kończy rok liturgiczny. Po sumie wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa z Aktem poświęcenia O Jezu najsłodszy…
  2. Dziś dzień modlitwy za muzyków, organistów za wstawiennictwem św. Cecylii.
  3. Za tydzień I Niedzielą Adwentu, którą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny.
  4. Nasze spotkanie na Mszy św. RORATNIEJ, będą ograniczone ilością wiernych (proszę to uwzględnić – tylko 54 osoby), dlatego RORATY będą rano o 645 i wieczorem o 1700. Dzieci mogą przyjść z lampionami i przynieść kolorowe GWIAZDY lub SERCA z postanowieniem dnia”. Rano i wieczorem losowanie Figury Matki Bożej.
  5. Po opłatek na stół wigilijny można się zgłosić do Pani organistki.
  6. Chrzty w niedzielę 13.12.
  7. Od grudnia do kwietnia w każdą pierwszą niedzielę miesiąca kolekta na olej opałowy. Dziękuję za dzisiejszą kolektę oraz za życzliwe i dobrowolne wsparcie parafii wpłatami na konto, przekazywanymi osobiście czy składanymi do skarbonek. Bóg zapłać.
  8. Bardzo proszę o segregację śmieci na cmentarzu. Za wywóz śmieci segregowanych z listopada zapłaciłem 2.350 zł.
  9. Świece na stół wigilijny po Mszach św. Cena jednej świecy 9 zł.
  10. Transmisje niedzielnej Mszy św. o godz. 1030 aż do odwołania. Zapraszamy na Msze św. w tygodniu.
  11. Do 20.12. dodatkowa niedzielna Msza św. o godz. 1200.
  12. Zawsze w okresie Adwentu składaliśmy „DAR ADWETOWEJ POMOCY”. W tym roku zachęcam do przekazania pomocy Ks. Mirkowi z Brazylii. Przeznaczy je na przygotowanie darów świątecznych dla dzieci. Wpłatę można dokonać na konto bankowe w Polsce. Numer konta na parafialnej stronie internetowej.
  13. Zachęcam do wspólnego tworzenia naszej strony internetowej na Facebooku, podzielenia się przemyśleniami niedzielnych tekstów czytań (są umieszczone pewne teksty do przemyślenia na naszej stronie), podzielenia się radosnymi chwilami.
  14. Urząd Gminy w Linii i Luzinie przypomina o obowiązkowym spisie rolnym do końca listopada spisrolny.gov.pl.