26.09. – 3.10.2021

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.

7 : 00    –    + Jadwigi Janta (6 r.sm.)

9 : 00    –    1/ + Michała i Elżbietę Ramczyk, Jerzego Ramczyk i Romana Kwidzińskiego

2/ + Gerona (z ok. ur.) i Klarę Laskowskich.

10: 30    –    Podz. Elżbiety i Zdzisława z ok. 26 r. śl. z prośbą o dalsze łask dla całej rodziny.

12: 00    –    W int. parafii za wstawiennictwem Św. Michała Arch. Podziękowanie za tegoroczne żniwa z prośbą o dalsze łaski dla rolników naszej parafii.

PONIEDZIAŁEK. Św. Wincentego ‘a Paulo, prezbitera – 27.09.

7 : 00    –    + Męża Brunona, synów: Kazimierza i Eugeniusza oraz zm. rodziców i braci

18: 00    –    + Barbary Kielińskiej (w d. ur.), Cecylię, Kazimierza, Roberta, z rodziny Gruba i Kielińskich.

WTOREK. Św. Wacława, męczennika – 28.09.

7 : 00    –    + Anny Karczewskiej – int. Zakł. Pogrzebowego „OZYRYS”

18: 00    –    W int. Anny i Mirosława w 8 r. śl. podz. i prośba o łaski dla całej rodziny.

ŚRODA. Święto Św. Michała, Gabriela i Rafała, Archaniołów – 29.09.

7 : 00    –    + Anny Lademann – int. Zakł. Pogrzebowego OZYRYS

18: 00    –    + Kapłanów z naszej parafii, w int. pracujących kapłanów naszej parafii, prośba o powołania.

CZWARTEK. Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła – 30.09.

7 : 00    –    + Rodziców: Elżbietę i Gerarda Sikora, Stefana Polejowskiego, dziadków z ob. str.

18: 00    –    Do Ducha Świętego podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze, za Ojca Św., duchowieństwo, za ojczyznę, o pokój na świecie i w pewnej intencji.

I PIĄTEK. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus – 1.10.

7 : 00    –    + Jana (w 100 r. ur.) i Bronisławę Kleba oraz dusze w c.c.

16: 00    –    + Władysława Płotka (w r. śm.), z rodziny Płotka i Studzińskich

18: 00    –    + Męża Henryka Myszka, zm. z rodziny Wenta.

I SOBOTA. Św. Aniołów Stróżów – 2.10.

7 : 00    –    1/ + Jana i Marię Pranczk

2/ + Stefanii Bednarek (30 dni po śm.)

18: 00    –    Podz. za otrzymane łaski w 40 r. śl. Ewy i Jana z prośbą o bł. Boże dla całej rodziny.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA – 3.10.

7 : 00    –    + Ojca Władysława Drywa, szwagra Stanisława Lejk, z rodziny Drywa i Żynda.

9 : 00    –    1/ + Żony Małgorzaty, brata Jerzego, rodziców z ob. str: Helenę, Władysława, Monikę i Stefana Langa.

12: 00    –    + Leonardy i Bolesława Kos oraz dusze w c.c.

1. W tym tygodniu przypadają:
    1. I Piątek – czcimy Najśw. Serce Pana Jezusa. Adoracja Najśw. Sakramentu g. 1400 – 1600 w tym czasie Spowiedź św. i o 1600 Msza św. Prosimy, aby dzieci i młodzież ze Strzepcza przyszli do Spowiedzi zaraz po szkole, poszli do domu i wrócili na Mszę św. Można ze Spowiedzi św. skorzystać wcześniej, ale ważna jest Komunia św. w I Piątek.
    2. I Sobota – czcimy Niepokalane Serce NMP.
  2. Chorych odwiedzimy w sobotę 2.10. od godz. 900.
  3. W październiku zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, który będzie po wieczornej Mszy św. a w niedzielę o g. 1000. Zachęcamy do odmawiania różańca w salkach oraz w gronie rodzinnym. Odmawiając różaniec można uzyskać odpust zupełny.
  4. W niedzielę 10.10. XXI Dzień Papieski i zbiórka w całym kraju do puszek na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. W naszej parafii już od 17 lat oddajemy krew w tym, roku wyjątkowo będzie to 3.10. Ambulans przy plebanii w 900 – 1400. Najpierw wypełniamy formularz (trzeba mieć dowód osobisty), następnie w ambulansie pobranie próbki krwi, rozmowa z lekarzem. Można zjeść posiłek, nie braliśmy antybiotyków. Zapraszamy stałych krwiodawców i zachęcamy nowych. Pamiętajmy, że krew to najcenniejszy dar ratujący życie. Liczę jak zawsze na obecność.
  5. Chrzty w niedzielę 10.10.
  6. Można zamawiać intencji Mszy św. na przyszły rok. Tylko w tygodniu po Mszach św. Nie będzie to możliwe we wtorek po porannej Mszy św.
  7. W sobotę 9.10. Kongres Różańcowy w Pelplinie. Zachęcam do zapisywania się na wyjazd, nie tylko z Róż Żywego Różańca. Cena wyjazdu 30 zł. Wyjazd o godz. 800 z parkingu przy kościele. Zapisać się można w zakrystii po Mszy św. lub telefonicznie. Proszę odebrać w zakrystii intencji różańcowe na cały rok.
  8. Październikowe spotkanie różańcowe, na które zapraszamy wszystkich mieszkańców danej wsi: 10. – Nowa Huta, 5.10. – Stara Huta, 6.10. – Pobłocie, 7.10. – Lewino, 8.10. – Miłoszewo, 12.10. – Tępcz. Początek spotkań o godz. 1915, 13.10. – Strzepcz godz. 2015.
  9. Dziś w Polsce liczenie wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy św. i przystępujących do Komunii św.
  10. Spotkanie dla młodzieży klasy I Ponadpodstawowej i chociaż jednego z rodziców w sobotę 2.10. po wieczornej Mszy św. Obecność obowiązkowa.
  11. Dziękuję za wpłacane ofiary na remont ściany zachodniej. Na koncie jest ponad 170 tys. Jeżeli do końca listopada będzie odpowiednia kwota rozpoczniemy rozmowy z wykonawcą.