26.12.2021 – 2.01.2022

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY: Jezusa, Maryi i Józefa – 26.12.

7 : 00    –    + Kazimierza Gruba, Cecylię, Roberta, Barbarę, zm. z rodziny Gruba i Kielińskich.

9 : 00    –    Prośba o zdrowie i bł. Boże w rodzinach, opiekę MB, Serca Jezusa dla wnuków, prawnuków i dusze w c.c.

10: 30    –    + Rodziców: Leona i Władysławę Kotłowskich, Irenę i Augustyna Hopa, zm. z rodziny.

12: 00    –    Podz. za otrzymane łaski z prośbą o bł. w rodzinach i w pewnej intencji.

PONIEDZIAŁEK. Święto Św. Jana Apostoła – 27.12.

7 : 00    –    + Rodziców: Władysława i Wandę Ellwart

17: 00    –    + Mariana Choszcz (16 r. śm.) i dusze w c.c.

WTOREK. Święto Św. Młodzianków Męczenników – 28.12.

7 : 00    –    Prośba o zdrowie dla Elżbiety i całej rodziny – int. Mojusz.

17: 00    –    + Rodziców: Wandy i Alfonsa Milewczyk, Józefę i Leona Rode, teścia Stanisława, dziadków z ob. str.

7 : 00    –    + Albina Herman – int. rodziny Gosz z Pobłocia.

17: 00    –    + Feliksa Kierznikowicz

7 : 00    –    + Jana Brzeskiego – int. Zakładu Pogrzebowego Stencel

7 : 30    –    + Mieczysława Mach (30 dni po śm.)

17: 00    –    Do Ducha Świętego podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze, za Ojca św., duchowieństwo, za ojczyznę, o pokój na świecie i w pewnej intencji.

PIĄTEK – 31.12.

7 : 00    –    + Christy Pobłockiej – int. Zakł. Pogrzebowego OZYRYS

7 : 30    –    Prośba o łaskę zdrowia dla siostrzenicy Joanny Elwart oraz za zmarłych rodziców: Helenę i Władysława Bigus, Irenę Bojanowską oraz męża Jana Patejuk.

17: 00    –    W intencji parafii z podziękowaniem za miniony rok.

SOBOTA. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – 1.01.

9 : 00    –    + Leokadii, Kazimierza, Franciszka, Kazimierza, Wandy, Heleny Szweda, Magdalenę, Juliusza, Romana, Józefa Sikora, Gertrudę i Władysława Richert.

10: 30    –    + Ambrożego Wenta (21 r. śm.), Stefanię i Andrzeja Wenta.

12: 00    –    + Męża Mieczysława Mielewczyk (w d. ur.), jego rodziców: Bronisławę i Jana, szwagra Stefana Uzdrowskiego, dusze w c.c. – int. Pobłocie.

14: 00    –    Podz. Panu Bogu i MB za miniony rok z prośbą o bł. Boże i opiekę MB w Nowym Roku dla RO Lewino i ich rodzin.

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 2.01.

7 : 00    –    Podz. Panu Bogu i MB za Stary Rok z prośbą o bł. w Nowym – int. RM Nowa Huta wyb.

9 : 00    –    Podz. Panu Bogu za miniony rok z prośbą o zdrowie, opiekę MB i bł. Boże dla rodziny w Nowym Roku.

10: 30    –    W intencji parafii

12: 00    –    + Józefa Marcińskiego.

1. Dziś zbiórka do puszek na KUL i szkoły katolickie w naszej diecezji.
  2. W piątek 31.12. o godz. 17.00 Msza św. w intencji parafii na zakończenie 2021 r. oraz nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne. W tym dniu dyspensa od pokarmów mięsnych.
  3. W sobotę 1.01.2022 r. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki, początek Nowego Roku, Światowy Dzień Pokoju. Msze św. o godz. 900, 1030, 1200 i 1400. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny śpiewając hymn: „O Stworzycielu, Duchu przyjdź”.
  4. Od 2.01.2022. odwiedzimy w domach rodziny, które wyraziły taką wolę. Terminarz na stronie internetowej i tablicach ogłoszeń. Niektóre rejony są połączone a Pobłocie wieś osobno Osiedle. Zachowamy środki sanitarne, nie ma żadnych poczęstunków. Będzie jeden ministrant. W niektórych rejonach prosimy o pojazd. Bardzo proszę o podanie faktycznej liczbę mieszkańców domu (nie tylko zameldowanych), ważne dla danych przed wizytacja ks. Biskupa w przyszłym roku. Gdzie nie będzie kolędy określimy to wg danych sprzed 2 lat.
  5. Dzieci przygotowują zeszyty, ćwiczenia od lekcji religii, kartki comiesięcznej Spowiedzi św., młodzież kl. VIII indeksy a młodzież klas I ponadpodstawowej (przed bierzmowaniem) zaświadczenie od katechety lub wpis w zeszycie, że uczestniczą w zajęciach katechetyczny. Jest to jeden z warunków dopuszczenia do bierzmowania. Proszę o wpis lub zaświadczenie udziału w katechezie starszą młodzież. Dzieci kl. III proszę o przygotowanie formuły Spowiedzi św.
  6. Zachęcamy, aby w dniu kolędy rodzina lub jej przedstawiciele uczestniczyli we Mszy św.
  7. Jeżeli z powodu choroby lub kwarantanny rodzina nie może przyjąć kolędy, prosimy o informację.
  8. W okresie spotkań kolędowych Msze św. w tygodniu o g. 7.00 i 730 z wyjątkiem soboty, rano a wieczorna z niedzieli o g. 1800, świąt lub I Piątku.
  9. Przypominamy o obowiązku zakładanie w kościele maseczki na usta i nos. Obowiązuje limit: 30% osób nie zaszczepionych. Prosimy, aby osoby zaszczepione miały paszport zaszczepienia.
  10. Chorych odwiedzimy w I sobotę lutego.
  11. Nowenna do MBNP w okresie kolęd przed Mszą św. o godz. 730.
  12. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na misje katolickie.
  13. Pozdrawiamy gości a solenizantom składamy serdeczne życzenia.
  14. Chrzty 9.01.2022. Proszę pamiętać, że są kolędy zgłaszając chrzest w biurze parafialnym.
  15. Można nabyć czasopismo naszej diecezji Pielgrzym.
  16. W przyszłą niedzielę kolekta na olej opałowy. Woda święcona w nawie bocznej, po stronie żłóbka.
  17. Dziękuję za sprzątanie kościoła rejon kolędowy Nowa Huta wyb. Następny rejon: Pobłocie wieś prawa strona: 27.12.2021. – 9.01.2022. Sprzątamy we wtorek i piątek godz. 900
  18. Pożegnaliśmy z naszej parafii + Elżbietę Tempską z Tępcza. Dobry Jezu…