2.01. – 9.01.2022

II NIEDZIELA PO BOŻYM NARODZENIU – 2.01.

7 : 00    –    Podz. Panu Bogu i MB za Stary Rok z prośbą o bł. w Nowym – int. RM Nowa Huta wyb.

9 : 00    –    Podz. Panu Bogu za miniony rok z prośbą o zdrowie, opiekę MB i bł. Boże dla rodziny w Nowym Roku.

10: 30    –    W intencji parafii

12: 00    –    + Józefa Marcińskiego.

PONIEDZIAŁEK – 3.01

7 : 00    –    1/ Podz. Panu Bogu za łaski otrzymane w minionym roku z prośba o bł. Boże w Nowy Roku – int. RM Tępcz.

2/ W int. Kazimierza z ok. 18 ur. z prośbą o bł. Boże w dorosłym życiu.

7 : 30    –    1/ + Rodziców: Helenę (13 r. śm.) i Leona Fularczyk, Daniela i Damina Fularczyk oraz Halinę Krefta.

2/ + Andrzeja Grygiel w dniu pogrzebu.

7 : 00    –    Podz. za odebrane łaski w 36 r. ś. Edmunda i Zofii z prośbą o bł. i zdrowie dla rodziny.

7 : 30    –    + Rodziców: Teodory (1 r. śm.) i Antoniego Pionke, braci: Stanisława i Andrzeja.

7 : 00    –    + Justyny Myszka

7 : 30    –    + Stanisława Maszota (w r. śm.) oraz Czesławę i Zdzisława.

CZWARTEK. OBJAWIENIE PAŃSKIE – 6.01.

7 : 00    –    Podz. Panu Bogu i MB za miniony rok z prośbą o bł. Boże w Nowym Roku.

9 : 00    –    + Leokadii i Władysława Langa, Marii Labuhn, Ludwiki, Marka, Kazimierza Brzeskich  oraz Danutę Kalkowską.

12: 00    –    + Zygmunta Gruba (6 r. śm.), dziadków: Anastazję, Leona, Franciszka i Juliusza Chołka.

I PIĄTEK – 7.01.

7 : 00    –    Prośba o bł. dla Rozalii szczególnie o łaskę zdrowia.

16: 00    –    + Antoniego Stankowskiego – Msza św. gregoriańska.

17: 00    –    + Józefa i Teresy Kielińskich.

7 : 00    –    1/ + Antoniego Stankowskiego – Msza św. gregoriańska.

2/ + Teresy Mieczkowskiej (30 dni po śm.)

18: 00    –    + Członkinie RM Pobłocie wieś i zm. z ich rodzin oraz zm. kapłanów naszej parafii.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO – 9.01.

7 : 00    –    + Ewy Kielińskiej (w r. śm.), Jana, Helenę, Józefa, Andrzeja i Teresę Kielińskich.

9 : 00    –    + Brunona (3 r. śm.), rodzeństwo, teściów i dusze w c.c.

10: 30    –    W intencji parafii, szczaególnie ochrzczonych, rodziców i chrzestnych.

12: 00    –    + Antoniego Stankowskiego – Msza św. gregoriańska.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W czwartek 6.01. Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze św. 700, 900, 1030 i 1200. Błogosławieństwo kredy. Kolekta na misje katolickie. Na bocznym ołtarzu wyłożyliśmy zestawy na tę Uroczystość.
  2. W tym tygodniu I piątek miesiąca. Okazja do Spowiedź św. w g. 1400 – 1600 i Msza św.
  3. Od 2.01.2022. odwiedzimy rodziny z błogosławieństwem, które wyraziły taką wolę. Terminarz na stronie parafii i tablicach ogłoszeń. Niektóre rejony są połączone a w Pobłociu wieś osobno Osiedle. Zachowamy środki sanitarne, nie ma żadnych poczęstunków. Będzie jeden ministrant. W niektórych rejonach prosimy o pojazd. Bardzo proszę o podanie faktycznej liczbę mieszkańców domu (nie tylko zameldowanych), ważne dla danych przed wizytacja ks. Biskupa w przyszłym roku. Gdzie nie będzie kolędy określimy to wg danych sprzed 2 lat.
  4. Dzieci przygotowują zeszyty, ćwiczenia od lekcji religii, kartki comiesięcznej Spowiedzi św., młodzież kl. VIII indeksy a młodzież klas I ponadpodstawowej (przed bierzmowaniem) zaświadczenie od katechety lub wpis w zeszycie, że uczestniczą w zajęciach katechetyczny. Jest to jeden z warunków dopuszczenia do bierzmowania. Proszę o wpis lub zaświadczenie udziału w katechezie starszą młodzież. Dzieci kl. III proszę o przygotowanie formuły Spowiedzi św.
  5. Zachęcamy, aby w dniu kolędy rodzina lub jej przedstawiciele uczestniczyli we Mszy św.
  6. Jeżeli z powodu choroby lub kwarantanny rodzina nie może przyjąć kolędy, prosimy o informację.
  7. W okresie spotkań kolędowych Msze św. w tygodniu o g. 700 i 730 z wyjątkiem soboty, rano a wieczorna z niedzieli o g. 1800, świąt i I Piątku.
  8. Woda święcona w bocznej nawie.
  9. Przypominamy o obowiązku zakładanie w kościele maseczki na usta i nos. Obowiązuje limit: 30% osób nie zaszczepionych. Prosimy, aby osoby zaszczepione miały paszport zaszczepienia.
  10. W niedzielę 9.01. Święto Chrztu Chrystusa i chrzty w naszej parafii. Zgłoszenie do środy (najlepiej rano). Nauka w sobotę 8.01. po wieczornej Mszy św.
  11. Ofiary składane przy żłóbku przeznaczone są na misje katolickie.
  12. Pozdrawiamy gości obecnych w naszej parafii a wszystkim solenizantom życzymy wiele łask Bożych.
  13. Dziękuję za dzisiejszą kolektę na olej opałowy do ogrzania parafialnych obiektów.