27.06 – 4.07.2021

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.

7 : 00    –    + Jana i zm. z rodziny Ellwart

9 : 00    –    + Żony Małgorzaty, brata Jerzego, rodziców z ob. str: Helenę, Władysława, Monikę, Stefana

Langa i Franciszka Bujak.

10: 30    –    W intencji parafii

12: 00    –    + Romana Klawikowskiego.

PONIEDZIAŁEK. Św. Ireneusza – 28.06.

17: 00    –    + Jadwigi i Aleksandra Labudda, Bogusławy, Wartysława, Ratybora i Kazimiery.

17: 30    –    Podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i bł. Boże dla całej rodziny.

18: 00    –    + Ojca Barnarda Groth, zm. z rodziny Groth i Skórowskich, szwagra Rafała Necel.

WTOREK. Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła – 29.06.

7 : 00    –    + Pradziadków, dziadków, rodziców, ciocie i wujków z rodziny Wenta i Koriat.

9 : 00    –    + Pawła Gładkiego, Marię i Feliksa Gładkich, Cecylię i Wiktora Kwidzińskich.

18: 00    –    + Marii Czylkowskiej (w d. śm.), Józefa i Gertrudę Czylkowskich, teściową Józefę.

17: 00    –    + Leona (19 r. śm.), Annę i brata Zbigniewa Konkol, dziadków i babcie z ob. str. i Tomasza.

18: 00    –    + Jana, Stefanię i Genowefę oraz Marię Labuhn.

I CZWARTEK – 1.07.

17: 00    –    Podz. za otrzymane łaski, prośba o zdrowie i bł. Boże dla RM i RO Tłuczewo wyb.

18: 00    –    + Jana i Halinę Srok, zm. z rodziny Srok i Nikrandt.

I PIĄTEK – 2.07.

17: 00    –    + Rodziców: Konrada i Annę Block, zm. z rodziny Block i Pipka.

18: 00    –    + Stanisława (11 r. śm.)

I SOBOTA – 3.07.

7 : 00    –    + Rodziców: Leona (4 r. śm.) i Helenę Fularczyk, Gertrudę i Stanisława Damaszk, Daniela

i Damiana Fularczyk oraz Halinę Krefta.

18: 00    –    + Rodziców: Wieczysławę i Gerarda Jankowskich oraz Gabrielę.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 4.07.

7 : 00    –    + Rodziców: Rozalii i Antoniego Tempskich, krewnych z rodziny Draws i Tempskich

oraz brata Antoniego, bratową Reginę.

9 : 00    –    + Brata Wacława (21 r. śm.), jego żonę Aurelię, rodzeństwo, rodziców i dusze w c.c.

12: 00    –    + Władysława Myszka (w r. śm.) i zm. z rodziny.

1. We wtorek 29.06. Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 700, 900, 1800. Kolekta na rzecz Stolicy Apostolskiej.
  2. W tym tygodniu dni eucharystyczne:
    1. I Czwartek – modlitwa o powołania
    2. I Piątek – czcimy Serce Pana Jezusa
    3. I Sobota – czcimy Niepokalane Serce NMP.
  3. Okazja do Spowiedzi św. będzie podczas Adoracji Najśw. Sakramentu w godz. 1600 – 1700, czwartek kl. VI – VIII, piątek kl. III – V.
  4. W okresie wakacji: 06. – 29.08. Msze św. w tygodniu o godz. 1700 i 1800 z wyjątkiem soboty, Msza św. rano a wieczorem z niedzieli oraz Uroczystości.
  5. Trwają spotkania w poszczególnych wioskach. W tym tygodniu: Lewinko, Tłuczewo, Pobłocie, Tępcz. Początek o godz. 1900. Plan spotkań na tablicy ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej. Modlimy się w intencji wszystkich mieszkańców, o dobre żniwa, pogodę, w intencji wypoczywających oraz o ustanie pandemii. Zachęcam do licznego udziału. Można złożyć dobrowolną ofiarę, którą przeznaczymy na odnowienie naczyń liturgicznych.
  6. W wakacje przerwa w odwiedzinach chorych w I Sobotę. Przed odpustem św. Marii Magdaleny odwiedzimy tylko zgłoszonych Zawsze odwiedzamy chorych na wezwanie.
  7. Pozdrawiamy wypoczywających w naszej parafii i gości a solenizantom życzymy wiele łask Bożych.
  8. „Wakacje z Bogiem”, to nasz duszpasterski apel, aby nie zapominać w czasie wakacji o obowiązkach chrześcijańskiego życia, zwłaszcza niedzielnej Mszy św. i właściwych postawach. Przypominamy o właściwym, godnym miejsca świętego stroju.
  9. Możemy nabyć czasopismo naszej diecezji: Pielgrzym.
  10. Odwołanie dyspensy od obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św. dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz osób, które czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.
  11. Dziękuję za sprzątanie kościoła rejon kolędowy Kamienna Góra. Kolejny rejon kolędowy Karpaty: 27.06. – 11.07. Proszę wcześniej o kontakt w celu ustalenia dnia i godziny.
  12. Ze względów bezpieczeństwa (zbyt duży ruch na drodze) po ceremonii pogrzebowej w kościele nie będzie procesji na cmentarz tylko przejazd i dalej kondukt od bramy do grobu.
  13. Bardzo proszę, aby różaniec za zmarłych do czasu pogrzebu, jeżeli jest taka potrzeba, był odmawiany w kaplicy.
  14. Przypominam, że sakramenty: chrztu, bierzmowania, I Komunii św. wg decyzji Ks. Bpa Diecezjalnego powinny być przyjmowane w parafii zamieszkania.