31.05. – 7.06.2020

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 31.05.

7 : 00    –    + Jana Nastałego i dusze w c.c. – int. Stara Huta.

9 : 00    –    Do Ducha Świętego podz. za odebrane łaski z prośbą o dalsze, za Ojca św., duchowieństwo, za Ojczyznę, o pokój na świecie oraz w pewnej int.

13: 00    –    Podz. za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę MB dla Stanisława i Marii oraz ich dzieci.

16: 00    –    + Jana Rzeppy i zm. Członków RO Pobłocie.

18: 00    –    W intencji tegorocznych maturzystów naszej parafii z prośbą o Dary Ducha Świętego na czas matury.

PONIEDZIAŁEK. Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła – 1.06.

7 : 00    –    + Mirosława Klinkosz (2 r. śm.) – int. chrześniaczki

18: 00    –    + Leona Skórowskiego (9 r. śm.), rodziców: Franciszka i Wandę Dawidowskich, Jana i Waleskę Skórowskich.

7 : 00    –    + Rodziców: Martę i Kazimierza Kleina oraz dusze w c.c.

17: 00    –    W int, Artura i Marii w 2 r. śl. podz. i prośba o bł. Boże i wstawiennictwo NMP.

18: 00    –    + Ireny Bojanowskiej, rodziców z ob. str. i Romana Elwart.

ŚRODA. Św. Karola Lwangi i Towarzyszy, męczenników Ugandy – 3.06.

7 : 00    –    + Ireny i Edmunda Wieckich.

18: 00    –    Do Serca Pana Jezusa i Serca Maryi podz. za odebrane łaski, prośba o dalsze bł. Boże, dary Ducha Świętego dla wnucząt, dla dzieci i dla Brygidy, o pokój w ojczyźnie, o zdrowie, bł. dla kapłanów oraz o dar życia wiecznego dla Józefa.

I CZWARTEK. Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana – 4.06.

7 : 00    –    + Henryka Wiśniewskiego – int. RO Pobłocie.

17: 00    –    + Jana Henig

18: 00    –    + Rodziców Karkowskich i Król, Łucję i Józefa, Bernarda i Gertrudę.

I PIĄTEK. Św. Bonifacego, biskupa i męczennika – 5.06.

7 : 00    –    + Gertrudy Paubickiej – int. RM Strzepcz wyb.

16: 00    –    + Rodziców: Walerię i Augustyna Kleba i ich syna Józefa

18: 00    –    + Matki Apolonii Grzenkowicz (z ok. ur.) i brata Andrzeja.

I SOBOTA – 6.06.

7 : 00    –    + Józefa i Teresy Kielińskich

14: 00    –    ślub Karolina Nastała i Kamil Bobkowski

15: 00    –    ślub Justyna Wejher i Karol Sychta

16: 00    –    ślub Paulina Hennig i Robert Małek

18: 00    –    Prośba o bł. na czas żniw, dobre urodzaje i ustrzeżenie od gradobicia – int. RO Nowa Huta wyb.

NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ – 7.06.

7 : 00    –    + Rodziców, teściów, męża Stanisława – int. żony.

9 : 00    –    + Krystyny Miotk, rodziców z ob. str., Urszuli i Franciszka Walkusz, Mariana Gafke, Bonifacego Pawlak.

13: 00    –    + Tomasza Becker, rodziców: Elżbietę i Edmunda

16: 00    –    Podz. za odebrane łaski z prośbą o opiekę MB dla rodziny z ok. 5 r. śl. oraz szczęśliwe rozwiązanie.

18: 00    –    + Krystiana Dawidowskiego (z ok. ur.)

1. W Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Obchodzimy Misyjny Dzień Chorych.
  2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła a w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.
  3. W tym tygodniu: I Czwartek – modlitwa o powołania, I Piątek – czcimy Serce Pana Jezusa, I Sobota – czcimy Niepokalane serce NMP. Okazja do Spowiedzi wg następującego porządku:
    • I Czwartek VI – VIII godz. 1530 – 1700 i Msza św.,
    • I Piątek IV – V godz. 1430 – 1600 i Msza św. Przychodzimy w maseczkach.
  4. Odwiedzimy chorych w sobotę od godz. 900. Niektórzy chorzy zrezygnowali z tych odwiedzin z powodu istniejącej pandemii, prosimy o telefon, czy chcą wznowić odwiedziny. Brak odpowiedzi oznacza rezygnację.
  5. Chrzty w niedzielę 14.06.
  6. Dziękuję za dzisiejszą kolektę na ubezpieczenie OC obiektów parafialnych.
  7. Sprzątanie kościoła: Nowa Huta wieś: 1 – 14.06. Proszę o kontakt z p. Organistką.
  8. Decyzją władz państwowych ilość wiernych na Mszy św. jest nieograniczony z zachowaniem warunku: wszyscy muszą mieć maseczki. Dotychczasowy układ Mszy św. w niedzielę: 1300, 1600, 1800 pozostaje do 21.06. Wobec wyjątkowej sytuacji i możliwości zarażenia się, w okresie: 28.06. – 30.08., dodatkowa Msza św. w niedzielę o godz. 1600. Proszę zapoznawać się z intencjami, niektóre godziny są zmienione.
  9. Nabożeństwa czerwcowe we wtorek i piątek po wieczornej Mszy św.
  10. Ks. Rafał prosi młodzież kl. 7 i 8 o składanie indeksów na bocznym ołtarzu Najśw. Serca Pana Jezusa.
  11. Sprawy cmentarza: przypominamy o segregacji śmieci (tylko odpady organiczne do dużego pojemnika na cmentarzu) oraz zawsze zwracajmy narzędzi do sprzątania grobów.
  12. Spotkania: rodziców klasy III do I Komunii św. w poniedziałek godz. 1700 a rodzice klasy VIII do bierzmowania w poniedziałek po wieczornej Mszy św. Obecność wszystkich konieczna.
  13. Decyzję w sprawie procesji Bożego Ciała podejmie Ks. Biskup 3.06.
  14. Proszę o kontakt osoby zamawiającej Mszę św. na 2.08. godz. 1300.
  15. Do nabycia Pielgrzym.
  16. Decyzją Ks. Bpa od 6.06. odwołuje się dyspensę ogólną od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. wprowadzoną 25.03. Utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku, z objawami infekcji i mających obawę zarażenia koronawirusem.
  17. Pożegnaliśmy z naszej wspólnoty parafialnej: Jana Henig – Strzepcz, Irenę Wirkus – Pobłocie, Alojzego Szmytka – Tłuczewo.