7 – 14.06.2020

NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIETSZEJ – 7.06.

7 : 00    –    + Rodziców, teściów, męża Stanisława – int. żony

9 : 00    –    + Krystyny Miotk, rodziców z ob. str., Urszuli i Franciszka Walkusz, Marian Gafke, Bonifacego Pawlak.

13: 00    –    + Tomasza Becker, rodziców: Elżbietę i Edmunda

16: 00    –    Podz. za odebrane łaski z prośbą o opiekę MB dla całej rodziny z ok. 5 r. śl. oraz o szczęśliwe rozwiązanie.

18: 00    –    + Krystiana Dawidowskiego (z ok. ur.)

PONIEDZIAŁEK. Św. Jadwigi, królowej – 8.06.

7 : 00    –    + Członkinie RM Strzepcz, zm. kapłanów, którzy pracowali w naszej parafii i dusze w c.c.

18: 00    –    W intencji Marcina i Doroty w 9 r. śl, prośba o bł. Boże i zdrowie dla Doroty.

7 : 00    –    W int. Urszuli i Marka w 30 r. śl. podz. i prośba o dalsze łaski.

18: 00    –    + Rodziców: Władysława (31 r. śm.) i Waleskę Laskowskich, zm. z rodziny Laskowskich i Cierockich.

7 : 00    –    + Beniamina Damps i dziadków z ob. str.

18: 00    –    + Ojca Mirosława Brzezińskiego, dziadków z ob. str. i zm. z rodziny.

CZWARTEK BOŻE CIAŁO – 11.06.

7 : 00    –    + Rodziców: Annę i Jana Langa, Władysławę i Franciszka Langa, d. w c.c. – int. Dargolewo

9 : 00    –    1/ + Rodziców, teściów, matki Elżbiety (w d. ur.), rodzeństwo z ob. str. i dusze w c.c.

2/ + Rodziców: Helenę i Leona Fularczyk, Gertrudę i Stanisława Damaszk, Daniela i Damiana fularczyk, Halinę Krefta.

10: 30    –    1/ W intencji parafii

2/ + Rodziców: Anielę, Stanisława Barzowskich, bratową Małgorzatę i Tomasza Barzowskiego

PIĄTEK – 12.06.

7 : 00    –    + Ks. Proboszcza Józefa Rottę (42 r. śm.)

18: 00    –    Prośba o bł. dla Członków RM św. Józefa i św. Jana Bosko i ich rodzin.

SOBOTA. Św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła – 13.06.

7 : 00    –    + Rodziców: Agnieszki i Alfonsa Henig, zm. z rodziny Henig i Petta oraz Jana Henig.

17: 00    –    Podz. Barbary i Marcina w 17 r. śl. z prośbą o bł. Boże dla całej rodziny.

18: 00    –    + Dziadków: Jana i Stefanię Labuda, wujków: Jana i Kazimierza.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.06.

7 : 00    –    + Cecylii Kos (20 r. śm.) i Dariusza Paczułę (30 r. śm.)

9 : 00    –    Podz. za odebrane łaski z prośbą o zdrowie i bł. w rodzinie w 40 r. śl. Kazimierza i Teodory.

10: 30    –    W intencji parafii, szczególnie ochrzczonych, rodziców i chrzestnych.

13: 00    –    + Krystiana Dawidowskiego – int. Zakł. Pogrzebowego OZYRYS.

16: 00    –    + Alojzego i jego żonę Stanisławę Szmytka

18: 00    –    + Reginy Kożyczkowskiej, rodziców: Gertrudę i Józefa.

OGŁOSZENIA PARAFILANE

1. W czwartek 11.06. Boże Ciało. Msze św. o godz. 700, 900, 1030. Decyzją Ks. Bpa Ordynariusza „nie organizuje się procesji Bożego Ciała ulicami parafii ani nie stawia się tam czterech ołtarzy”. W naszej parafii będą 4 ołtarze, ale na terenie przy kościele. Przygotują ołtarze parafianie z następujących sołectw: I – Miłoszewo, II – Lewino, III – Lewinko, IV – Stara Huta. Procesja jak zawsze będzie po sumie. Zachęcam do udziału w procesji Oktawy Bożego Ciała.
  2. Nabożeństwa czerwcowe we wtorek i piątek każdego tygodnia po wieczornej Mszą św.
  3. Spotkanie dla chętnych dziewczynek do sypania kwiatów w poniedziałek o godz. 1700. Bardzo proszę o przybycie dziewcząt, które dziewczynki prowadziły lub pragną to czynić.
  4. Spotkanie dla dzieci, które przystąpią do I Komunii św. w niedziele 7.06. po Mszy św. o godz. 1300. Uroczystość I Komunii w naszej parafii 21.06. o godz. 1030.
  5. Nabożeństwo Fatimskie w sobotę 13.06. godz. 2100. Różaniec: II RM Strzepcz (VII – III RM Strzepcz/Dargolewo), Figura: rejon kolędowy Tłuczewo wieś l. str. (VII – Tłuczewo wieś pr. str.).
  6. W przyszłą niedzielę decyzją Ks. Bpa dodatkowa kolekta na remont WSD w Pelplinie.
  7. W przyszłą niedzielę chrzty. Zgłoszenie do środy w biurze: akt urodzenia dziecka i zaświadczenie dla rodziców chrzestnych.
  8. Decyzją Ks. Bpa odwołuje się dyspensę ogólną od uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. wprowadzoną 25.03. Utrzymuje się dyspensę dla osób w podeszłym wieku i innej niemożliwości fizycznej uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej.
  9. Msze św. w niedzielę po południu: 1300, 1600, 1800 pozostaje do 21.06. Wobec wyjątkowej sytuacji, w okresie: 28.06. – 30.08., niedzielna Msza św. o godz. 1600. Proszę zapoznawać się z intencjami.
  10. Bardzo proszę, aby w ciągu tygodnia po Mszy św. odebrały „małą nagrodę” te osoby, które zaangażowały się w tworzenie naszej strony: pięknymi zdjęciami, kulinariami i refleksjami o Janie Pawle II.
  11. Proszę o segregację śmieci na cmentarzu. Zaniedbane groby i bez informacji, kto spoczywa w tym grobie, będziemy systematycznie likwidowali.
  12. Spotkanie dla kl. VIII – kandydaci do bierzmowania będzie we wtorek 9.06. o godz. 1700.
  13. Osoby zainteresowane jedno dniową pielgrzymką do Lidzbarka, św. Lipki, Gietrzwałdu, proszę o pozostanie w kościele. Cena wyjazdu ok. 100 zł. Termin 30.06.

NAGRODZONE OSOBY

KULINARIA