5 – 12.04.2020

NIEDZIELA PALMOWA – 5.04.

7 : 00    –    + Siostry: Jadwigi, Teresy, Zofii, braci: Kazimierza, Józefa, Stanisława, rodziców: Annę i Józefa Bużan.

9 : 00    –    + Leokadii, Kazimierza, Franciszka, Helenę i Wandę Szweda, Kazimierza i Jana Klein, Magdalenę, Juliusza, Romana, Józefa Sikora, Gertrudę Rychert.

10: 30    –    W intencji parafii – transmisja

16: 45    –    + Leona, Józefę, Franciszka, Marię, Janinę i Kacpra Miotk.

WIELKI PONIEDZIAŁEK – 6.04.

7 : 00    –    + Rodziców: Józefa i Władysławę Sikora, Marię i Jana Mielewczyk, zm. z rodziny i d. w c.c.

16: 50    –    + Rodziców, ojca Franciszka (w d. ur.), teściów, rodzeństwo i dusze w c.c.

18: 00    –    Prośba do Opatrzności Bożej o dobre urodzaje, zachowanie od gradobicia i nawałnic – int. II RM Stara Huta.

WIELKI WTOREK – 7.04.

7 : 00    –    + Rodziców: Teresę i Brunona Richert

18: 00    –    + Małgorzaty Barzowskiej oraz rodziców: Stanisława i Anielę.

WIELKA ŚRODA – 8.04.

7 : 00    –    + Daniela Fularczyk (4 r. śm.) i Damiana, rodziców: Helenę i Leona Fularczyk, Gertrudę i Stanisława Damaszk oraz Halinę Krefta.

18: 00    –    Prośba o zdrowie i bł. Boże oraz opiekę MB dla całej rodziny.

WIELKI CZWARTEK – 9.04.

18: 00    –    LITURGIA WIELKIEGO CZWARTKU – transmisja

WIELKI PIĄTEK – 10.04.

18: 00    –    LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU – transmisja

WIGILIA PASACHALNA W SOBOTĘ – 11.04.

19: 30    –    LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ – transmisja

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – 12.04.

7 : 00    –    + Kazimierza Gruba, Cecylię, Roberta, Barbarę, zm. z rodziny Gruba i Kielińskich.

9 : 00    –    + Z rodziny oraz zm. Krystynę i Genowefę

10: 30    –    + Wandy i Gerarda Myszka, Stanisława Kwidzińskiego – transmisja

13: 00    –    + Antoniego Hildebrandt, Helenę i Roberta Stenka, Józefy i Jana Hildebrandt, dusze w c.c.

16: 00    –    + Męża Mieczysława Milewczyk, jego rodziców: Bronisławę i Jana, szwagra Stefana  Uzdrowskiego, dziadków z ob. str. oraz dusze w c.c. – int. Pobłocie.

1. Dziś obchodzimy pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy.
  2. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy wspierają parafię ofiarami: składane do skarbonek w kościele, do biura, wpłacane na konto. Wiem, że też jest wam ciężko, tym bardziej jestem za to wdzięczny.
  3. Sprzątanie kościoła: 6 – 19.04. Miłoszewo l. str. II cz. (Deik – Mielewczyk). Kontakt z p. Gosią.
  4. Informacje skorzystania ze Spowiedzi św. na stronie internetowej.
  5. Proszę do środy dzwonić w sprawie chrztów nr. 58 676 82 20.

TRIDUUM PASCHALNE: czas misterium męki, śmierci i zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Te dni są ze sobą w przeżyciach liturgicznych powiązane. Liturgia tych dni będzie transmitowana na stronie parafii. Będą pewne zmiany liturgiczne.

• WIELKI CZWARTEKpamiątka ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Msza św. godz. 1800
  • WIELKI PIĄTEK –  Liturgia jest pamiątką męki i śmierci Jezusa. Początek godz. 1800 Obowiązuje ścisły post, w tym roku w intencji ustania pandemii
  • WIELKA SOBOTA –  Początek Uroczystej Wigilii Paschalnej – godz. 1930. Chociaż post nie obowiązuje, lecz zachęcamy do podjęcia postu ścisłego przez cały dzień, w intencji ustania pandemii koranowirusa.

INFORMACJE DLA WIERNYCH NA TRIDUUM PASCHALNE !

• Bardzo proszę o zachowanie właściwej postawy w czasie transmisji Triduum.
  • Zachęcam, aby w Wielki Piątek w domach umieścić krzyż na widocznym miejscu. Kiedy będzie adoracja krzyża w kościele, uczynimy to także w domach: pochylenie się, przyklęknięcie i chwila adoracji krzyża. Krzyż w tym dniu i w sobotę do wieczora może pozostać na widocznym miejscu w naszych domach i stać się okazją do modlitwy, śpiewu Gorzkich Żali, czy odprawienia Drogi Krzyżowej.
  • Wielki Piątek ścisły post, można podjąć postanowienia z jeszcze większym ograniczeniem posiłków w intencji ustania epidemii.
  • W Wielką Sobotę w czasie odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych w kościele, w domach weźmy do ręki zapalne świece i wspólnie odnówmy przyrzeczenia chrzcielne.
  • W Wielką Sobotę w g. 900 – 1800 kościół będzie otwarty. Krzyża nie całujemy.
  • Proszę, aby tzw. „święconka” miała charakter rodzinny w czasie wielkanocnego śniadania. Tekst modlitwy, którą może przed śniadaniem odmówić ojciec rodziny, dostępny pod tym adresem: BŁOGOSŁAWIEŃSTWO POKARMÓW WIELKANOCNYCH.

INFORMACJA NA ŚWIĘTA ZMARTWYCHWSTANIA

• Msze św. w Niedzielę Zmartwychwstania – 04. o godz. 700, 900, 1030, 1300, 1600.
  • Msze św. w Poniedziałek Wielkanocny – 04. o godz. 700, 900, 1030, 1300, 1600
  • Transmisja Mszy św. z kościoła parafialnego w Niedzielę i Poniedziałek o godz. 1030.