6.06 – 13.06.2021

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 6.06.

7 : 00    –    + Rodziców, teściów, męża Stanisława.

9 : 00    –    1/ + Babcie i dziadków, ciocie i wujków z rodziny Paczuła i Bladowskich.

2/ + Ojca Franciszka i brata Andrzeja.

10: 30    –    1/ W intencji parafii.

2/ Prośba o zdrowie dla Małgorzaty Brzeskiej – int. chóru.

12: 00    –    + Matki Teresy (3 r. śm.) – int. syna z rodziną.

7 : 00    –    Prośba o zdrowie i bł. Boże dla Gracjana z ok 1 urodzin– int. dziadków.

17: 00    –    Podz. dzieci za dar Eucharystii w rocznice I Komunii św. i prośba o dalsze łaski.

18: 00    –    + Krystiana Dawidowskiego ( z ok. urodzin).

WTOREK. Św. Jadwigi, królowej – 8.06.

7 : 00    –    1/ + Ireny Lewińskiej i zm. z jej rodziny.

2/ + Stefanii Sikora (30 dni po śm.)

18: 00    –    + Babci Apolonii z ok. ur. – int. wnuczki.

7 : 00    –    Prośba o zdrowie i bł. Boże dla Adama i Zofii.

18: 00    –    + Szwagrów: Włodzimierza i Zbigniewa.

7 : 00    –    1/ + Heleny (w d. ur.) i Leona Fularczyk, Daniela i Damiana Fularczyk. Halinę Krefta, Gertrudę i Stanisława Damaszk.

2/ + Anny Karczewskiej (30 d. po śm.)

18: 00    –    + Władysława (32 r. śm.) i Waleskę Laskowskich, zm. z rodziny Laskowskich i Cierockich.

PIĄTEK. Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – 11.06.

7 : 00    –    1/ + Stefanii Sikora – int. RM Pobłocie wieś.

2/ + Ks. Proboszcza Józefa Rottę (43 r. śm.)

9 : 00    –    + Rodziców Chołka, braci, siostry, szwagrów, bratową Erykę i pokrewnych – int. Strzepcz.

18: 00    –    + Romana Karsznego (w 91 r. urodzin).

SOBOTA. Niepokalanego Serca NMP – 12.06.

7 : 00    –    1/ + Teresy i Józefa Kielińskich.

2/ Prośba o bł. Boże dla kapłanów naszej ojczyzny.

15: 00    –    ślub Magda Karszny i Łukasz Stankowski.

16: 00    –    ślub Michalina Słomińska i Włodzimierz Malinowski.

18: 00    –    + Rodziców: Marię (4 r. śm.) i Jana Mielewczyk, Józefa i Władysławę Sikora, zm. z rodziny i dusze w c.c.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.06.

7 : 00    –    + Krystyny i Tadeusza Miotk, rodziców: Helenę, Jadwigę, Jana i Alfonsa, Urszuli

Franciszka Walkusz, Bonifacego Pawlak i Mariana Gafka.

9 : 00    –    1/ + Rodziców: Józefę i Władysława Balaszkowskich, siostry: Marię i Barbarę – int. Tępcz.

2/ + Anny Sękowskiej – Lademan (30 dni po śm.)

10: 30    –    W int. parafii, szczególnie ochrzczonych, rodziców i chrzestnych.

12: 00    –    + Leona Skórowskiego (10 r. śm.)

1. Dziś w Polsce Dzień Dziękczynienia a w naszej diecezji rocznica pobytu Jana Pawła II w Pelplinie w 1999 roku.
  2. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne po wieczornej Mszy św. aż do Uroczystości Najśw. Serca Pana Jezusa.
  3. Dziękujemy za przygotowanie tegorocznej procesji Bożego Ciała. Strażakom, służbie liturgicznej. P. organiście, pomagającym w śpiewie, dzieciom i prowadzącym, niosącym feretrony, chorągwie, baldachim, szafarzom, przygotowującym ołtarze.
  4. W piątek 11.06. Uroczystość Najśw. Serce Pana Jezusa. Po wieczornej Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu, Litania do Serca Pana Jezusa i Odnowienie Aktu Poświęcenia Narodu Polskiego Najśw. Sercu Pana Jezusa. Po procesji eucharystycznej poświęcenie wianków. W tym dniu Światowy dzień modlitwy o uświęcenie kapłanów. Kto odmówi publicznie ten Akt możne uzyskać odpust zupełny.
  5. W piątek 11.06. o godz. 700Msza św. w 43 r. śm. Ks. Proboszcza Józefa Rotty.
  6. W przyszłą niedzielę chrzty. Zgłoszenie do środy w biurze parafialnych: akt urodzenia dziecka, zaświadczenie dla chrzestnych, jeżeli są z po za parafii. Nauka w sobotę po procesji.
  7. W okresie wakacji: 29.06. – 29.08. (poniedziałek – piątek) Msze św. o g. 1700 i 1800 z wyjątkiem soboty Msza św. o 700 a wieczorna z niedzieli oraz uroczystości.
  8. Msze św. zamawiane na niedzielę w czasie wakacji na godz. 1600 będą odprawiane o godz.1200.
  9. W poniedziałek 7.06. rocznica I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 1700. Dzieci zajmują miejsca w ławkach, jak w dniu I Komunii. Zapraszam rodziców, rodzeństwo, chrzestnych.
  10. W przyszłą niedzielę decyzją Ks. Bpa kolekta specjalna na WSD w Pelplinie.
  11. W niedzielę 13 czerwca o godz. 2100 Nabożeństwo Fatimskie:
    • Różaniec: RM Miłoszewo/Kamienna Góra (VII – I RM Stara Huta).
    • Figura: rejon kolędowy Strzepcz pod Dargolewo Schroeder-Gibas (VII – Strzepcz pod Dargolewo Kostuch-Kieliński).
  12. Spotkanie: dzieci do I Komunii i rodziców we wtorek 08.06 po procesji.
  13. Spotkanie: kl. VII w czwartek 10.06 po procesji (proszę przynieść wypełnione deklaracaje).
  14. Od 21.06. początek spotkań w poszczególnych wioskach. Modlimy się o bł. na czas żniw, w intencji wypoczywających, o ustanie pandemii. Początek spotkań o 1900. Gdyby były problemy z zorganizowaniem miejsca lub nie ma takiej potrzeby, proszę o wcześniejszy kontakt. Dobrowolne ofiary przeznaczymy na odnowienie naczyń liturgicznych. Kolejność spotkań na tablicach ogłoszeń i parafialnej stronie internetowej.