GRU

Informacje na czas przyjęcia Bożego Błogosławieństwa

DRODZY PARAFIANIE!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Chwila, w której mamy doświadczyć bliskości Bożej Dzieciny. To nie tylko tradycja: choinki, prezentów, nawet wieczerzy wigilijnej i dzielenia się opłatkiem ale dla ludzi żyjących wiarą spotkaniem z żywym Jezusem w całym bogactwie życia duchowego. Niech to stanowi istotę tych Świąt. Niech On narodzi się w nas.
Dzielmy się opłatkiem, który jest znakiem obecności Jezusa, Jego miłości, dobra, pomocy, przebaczenia, radości. To wszystko niech  On wniesie w nasze życie rodzinne, sąsiedzkie, przyjacielskie. Pamiętajmy o bezdomnych, samotnych, zagubionych, o miejscach gdzie toczą się wojny.
Tylko Jezus przynosi ziemi prawdziwy pokój. Obyśmy stawali się orędownikami i pośrednikami Jego pokoju.

Informacje na czas przyjęcia Bożego Błogosławieństwa tzw. kolędy

• W naszej parafii kolęda od 2 do 22 stycznia 2017 roku.
  • Proszę uzgodnić wcześniej przyjazd po kapłana w danym rejonie kolędowym.
  • Zapraszamy kapłana z Bożym błogosławieństwem do swojego domu (najlepiej oczekując go przed domem).
  • Przygotowane mieszkanie: stół nakryty białym obrusem, krzyż, zapalone świece, woda święcona.
  • Oczekiwanie na ten wyjątkowy dzień, jedyny w roku, może być poprzedzone udziałem we Mszy św. w dniu kolędy i przyjęciem Komunii św.
  • Wszyscy powinniśmy się włączyć w śpiew kolędy i wspólną modlitwę a ucałowanie krzyża niech będzie potwierdzeniem naszej wiary.
  • Dzieci i młodzież mają przygotowane zeszyty od religii, indeksy (także od bierzmowania), kartki I Piątków.

PAMIĘTAJMY!

• Jeżeli nie przyjęto Bożego błogosławieństwa w poprzednich latach a jest taka potrzeba w tym roku, proszę to zgłosić w biurze parafialnym.
  • Jeżeli są nowi parafianie i proszą o błogosławieństw albo zmienili miejsce swojego zamieszkania w ramach parafii (inna wieś lub ulica), zgłaszamy to w biurze parafialnym. Brak takich informacji oznacza, że rodzina nie chce przyjąć Bożego błogosławieństw i mamy ten dom ominąć.
  • Jeżeli w wyznaczonym dniu rodzina nie może przyjąć kolędowego błogosławieństwa,  można w biurze parafialnym ustali dogodny termin.
  • Msze św. w naszej parafii w okresie kolędowym od poniedziałku do piątku są rano 7:00 i 7:30 z wyjątkiem soboty, rano a wieczorna o godz. 18:00  z niedzieli.

CZE

II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Religijnej

Zgodnie z zapowiedziami dnia 04.06.2016 w naszej parafii odbył się II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Religijnej "Pater Noster" Strzepcz 2016. Do konkursu przystąpiło 14 zespołów. Jury w następującym składzie:

Prof. zw. dr hab. Marek Rocławski
Prof. zw. dr hab. Mariusz Kończal
Prof. zw. dr hab. Przemysław Pałka

wytypowało nastepujących lauretów konkursu:

Chóry Kościelne:
III Miejsce - Pięciolinia z Lini dyrygent Jan Szulc
II Miejsce - Laudate Dominum - Łochowo Magdalena Olszewska
I Miejsce - nie przyznano

Chóry świeckie:
III Miejsce - Chór Miejskiego Centrum Kultury Bydgoszcz Marta Ronek Koślińska
II Miejsce - Młodzieżowy Chór Żeński przy III LO w Białymstoku Anna Olszewska
I Miejsce - Chór Nadzieja z Nakła Nad Notecią - Michał Gacka

Chóry Akademickie:
I Miejsce - Chór Politechniki Poznańskiej Volantes Soni - Paweł Łuczak
I Miejsce - Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Gdańsku - Błażej Połom
Grand Prix II Ogólnopolskiego Festiwalu Pater Noster Strzepcz 2016: Nadzieja z Nakła Nad Notecią - Michał Gacka

Ponadto przyznano szereg wyróżnień, których dokładną treść możemy poznać na stronie fesetiwalu: http://www.paternosterfestiwal.pl/?+

Zapraszamy do obejrzenie foto-relacji z festiwalu w naszej parafii:

Galeria zdjęć (fot. Paulina Bigus)
Galeria zdjęć - przesłuchania konkursowe (fot. ks. Zbigniew Gełdon - "Radio Głos").
Galeria zdjęć - Msza i gala (fot. ks. Zbigniew Gełdon - "Radio Głos").

Do zobaczenia za rok! :)

Nabożeństwa Fatimskie

Serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE, będą się one odbywały w terminie od 13.05.2016  do 15.05.2016 o 21:00, a więc w okresie objawień 1917 roku.

II Ogólnopolski Festiwal Chórów

Mamy zaszczyt poinformować, że po raz kolejny w naszej parafii dnia 04.06.2016 odbędzie się Ogólnopolskich Festiwali Chórów, na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Przesłuchanie rozpocznie się o godzinie 9:30, planowane zakończenie godzina 15:00. W przeglądzie weźmie udział 17 chorów z całej Polski. Festiwal zakończy się Mszą Świętą, która odbędzie się o godzinie 18:00, wtedy też zostaną ogłoszone wyniki festiwalu.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!

GRU

Wizyty kolędowe w Parafii Strzepcz 2015-2016

Do pobrania plik z terminami wizyt kolędowych w poszczególnych wioskach.

Kliknij tutaj, aby pobrać.

Do odczytania pliku potrzebny jest program OpenOffice. Bezpłatny program można pobrać ze strony producenta.