GRU

Wizyty kolędowe w Parafii Strzepcz 2016-2017

Do pobrania plik z terminami wizyt kolędowych w poszczególnych wioskach.

Kliknij tutaj, aby pobrać.

Do odczytania pliku potrzebny jest program OpenOffice. Bezpłatny program można pobrać ze strony wytwórcy.

GRU

Informacje na czas przyjęcia Bożego Błogosławieństwa

DRODZY PARAFIANIE!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Chwila, w której mamy doświadczyć bliskości Bożej Dzieciny. To nie tylko tradycja: choinki, prezentów, nawet wieczerzy wigilijnej i dzielenia się opłatkiem ale dla ludzi żyjących wiarą spotkaniem z żywym Jezusem w całym bogactwie życia duchowego. Niech to stanowi istotę tych Świąt. Niech On narodzi się w nas.
Dzielmy się opłatkiem, który jest znakiem obecności Jezusa, Jego miłości, dobra, pomocy, przebaczenia, radości. To wszystko niech  On wniesie w nasze życie rodzinne, sąsiedzkie, przyjacielskie. Pamiętajmy o bezdomnych, samotnych, zagubionych, o miejscach gdzie toczą się wojny.
Tylko Jezus przynosi ziemi prawdziwy pokój. Obyśmy stawali się orędownikami i pośrednikami Jego pokoju.

Informacje na czas przyjęcia Bożego Błogosławieństwa tzw. kolędy

• W naszej parafii kolęda od 2 do 22 stycznia 2017 roku.
  • Proszę uzgodnić wcześniej przyjazd po kapłana w danym rejonie kolędowym.
  • Zapraszamy kapłana z Bożym błogosławieństwem do swojego domu (najlepiej oczekując go przed domem).
  • Przygotowane mieszkanie: stół nakryty białym obrusem, krzyż, zapalone świece, woda święcona.
  • Oczekiwanie na ten wyjątkowy dzień, jedyny w roku, może być poprzedzone udziałem we Mszy św. w dniu kolędy i przyjęciem Komunii św.
  • Wszyscy powinniśmy się włączyć w śpiew kolędy i wspólną modlitwę a ucałowanie krzyża niech będzie potwierdzeniem naszej wiary.
  • Dzieci i młodzież mają przygotowane zeszyty od religii, indeksy (także od bierzmowania), kartki I Piątków.

PAMIĘTAJMY!

• Jeżeli nie przyjęto Bożego błogosławieństwa w poprzednich latach a jest taka potrzeba w tym roku, proszę to zgłosić w biurze parafialnym.
  • Jeżeli są nowi parafianie i proszą o błogosławieństw albo zmienili miejsce swojego zamieszkania w ramach parafii (inna wieś lub ulica), zgłaszamy to w biurze parafialnym. Brak takich informacji oznacza, że rodzina nie chce przyjąć Bożego błogosławieństw i mamy ten dom ominąć.
  • Jeżeli w wyznaczonym dniu rodzina nie może przyjąć kolędowego błogosławieństwa,  można w biurze parafialnym ustali dogodny termin.
  • Msze św. w naszej parafii w okresie kolędowym od poniedziałku do piątku są rano 7:00 i 7:30 z wyjątkiem soboty, rano a wieczorna o godz. 18:00  z niedzieli.

CZE

II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Religijnej

Zgodnie z zapowiedziami dnia 04.06.2016 w naszej parafii odbył się II Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni Religijnej "Pater Noster" Strzepcz 2016. Do konkursu przystąpiło 14 zespołów. Jury w następującym składzie:

Prof. zw. dr hab. Marek Rocławski
Prof. zw. dr hab. Mariusz Kończal
Prof. zw. dr hab. Przemysław Pałka

wytypowało nastepujących lauretów konkursu:

Chóry Kościelne:
III Miejsce - Pięciolinia z Lini dyrygent Jan Szulc
II Miejsce - Laudate Dominum - Łochowo Magdalena Olszewska
I Miejsce - nie przyznano

Chóry świeckie:
III Miejsce - Chór Miejskiego Centrum Kultury Bydgoszcz Marta Ronek Koślińska
II Miejsce - Młodzieżowy Chór Żeński przy III LO w Białymstoku Anna Olszewska
I Miejsce - Chór Nadzieja z Nakła Nad Notecią - Michał Gacka

Chóry Akademickie:
I Miejsce - Chór Politechniki Poznańskiej Volantes Soni - Paweł Łuczak
I Miejsce - Chór Kameralny Akademii Muzycznej w Gdańsku - Błażej Połom
Grand Prix II Ogólnopolskiego Festiwalu Pater Noster Strzepcz 2016: Nadzieja z Nakła Nad Notecią - Michał Gacka

Ponadto przyznano szereg wyróżnień, których dokładną treść możemy poznać na stronie fesetiwalu: http://www.paternosterfestiwal.pl/?+

Zapraszamy do obejrzenie foto-relacji z festiwalu w naszej parafii:

Galeria zdjęć (fot. Paulina Bigus)
Galeria zdjęć - przesłuchania konkursowe (fot. ks. Zbigniew Gełdon - "Radio Głos").
Galeria zdjęć - Msza i gala (fot. ks. Zbigniew Gełdon - "Radio Głos").

Do zobaczenia za rok! :)

Nabożeństwa Fatimskie

Serdecznie zapraszamy na NABOŻEŃSTWA FATIMSKIE, będą się one odbywały w terminie od 13.05.2016  do 15.05.2016 o 21:00, a więc w okresie objawień 1917 roku.

II Ogólnopolski Festiwal Chórów

Mamy zaszczyt poinformować, że po raz kolejny w naszej parafii dnia 04.06.2016 odbędzie się Ogólnopolskich Festiwali Chórów, na który serdecznie wszystkich zapraszamy. Przesłuchanie rozpocznie się o godzinie 9:30, planowane zakończenie godzina 15:00. W przeglądzie weźmie udział 17 chorów z całej Polski. Festiwal zakończy się Mszą Świętą, która odbędzie się o godzinie 18:00, wtedy też zostaną ogłoszone wyniki festiwalu.

Wszystkich serdecznie zapraszamy!