SIE

Odpust 28.09.2014

W niedzielę 28.09. Odpust ku czci Św. Michała Arch. Suma o godz. 11:30.

W dniu Odpustu Parafialnego 28.09. KONCERT Macieja Miecznikowskiego o godz. 16:00 w kościele parafialnym w Strzepczu. Będą wykonane m.in. utwory z najnowszej płyty Pana Macieja: "Będzie z nami dobrze" oraz pochodzące z oratoriów "Tu es Petrus" i "Siedem Pieśni Maryii". Wystąpi też Zespół Wokalny: Art n Voices - Tomasza Chyły. Zespól wykona swoje utwory oraz wspólnie z Panem Maciejem Serdecznie zapraszamy na Koncert dla upamiętnienia I Rocznicy Jubileuszu 700-lecia naszej parafii.

CZE

Parada 700 lecia Strzepcza

Zapraszamy do udziału w Paradzie 700 lecia Strzepcza, która odbędzie się 15.06. Przygotowujemy stroje z tego okresu. Będzie można także zaprezentować różne środki pływające (nawet samodzielnie przygotowane). Gromadzimy się przy Szkole w Strzepczu o godz. 15:00  skąd wyruszymy nad jezioro. Wszyscy prezentujący stroje otrzymają pamiątkę.  Serdecznie zapraszamy nie tylko mieszkańców Strzepcza.

KWI

Wielki Tydzień w parafii Strzepcz

SPOWIEDŹ W NASZEJ PARAFII W WIELKI PONIEDZIAŁEK:

• 15:30 – 16:30

• 17:00 – 18:00

Liturgia Wielkiego Czwartku rozpoczyna się o godz. 18:00. To dzień ustanowienie Eucharystii i Sakramentu Kapłaństwa. Po zakończeniu Mszy św. przeniesieni Najśw. Sakramentu do „ciemnic”, która symbolizuje przeżycia Pana Jezusa w czasie nocy przed skazaniem Go na śmierć.

OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW. DLA TYCH, KTÓRZY NIE MOGLI SKORZYSTAĆ WCZEŚNIEJ 20:30 – 22:00.

Liturgia Wielkiego Piątku rozpoczyna się o godz. 18:00. W tym dniu obowiązuje ścisły post. To dzień, w którym nie odprawia się Mszy św. a liturgia skupia się na adoracji krzyża.

PODOBNIE JAK W CZWARTEK OKAZJA DO SPOWIEDZI ŚW.

Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczyna się o godz. 21:00. Przynosimy świece, które będą zapalone podczas odnowienie przyrzeczeń chrztu św. Liturgia koczy się radosnym śpiewem Alleluja.

W naszej parafii poświęcenie pokarmów o godz. 11:00 i 14:00.

PROCESJA REZUREKCYJNA O GODZ. 6:00.

GRU

Dzwon Strzepski - numer jubileuszowy

Do pobrania plik PDF z czterdziestym numerem Dzwonu Strzepskiego. Jest to numer jubliuszeowy, serdecznie zapraszamy do lektury!

Kliknij tutaj, aby pobrać.

Do odczytania pliku potrzebny jest program Adobe Reader. Bezpłatny program można pobrać ze strony producenta.

GRU

Wizyty kolędowe w Parafii Strzepcz 2014

Do pobrania plik z datami wizyt kolędowych w poszczególnych wioskach.

Kliknij tutaj, aby pobrać.

Do odczytania pliku potrzebny jest program OpenOffice. Bezpłatny program można pobrać ze strony producenta.